Новий Цивільний кодекс: що треба знати підприємцям

У 2004 році вийшов посібник «Новий Цивільний кодекс: що треба знати підприємцям» із серії «Юридична абетка підприємця». Він отримав багато схвальних відгуків від читачів та став підручною книгою багатьом з них. Проте
минуло вже чимало часу, а законодавство, як відомо, не стоїть на місці. Тож певні зміни торкнулися і питань, розглянутих в цій абетці.

Найважливіша зміна - це вилучення із Кодексу вимоги щодо необхідності вказувати відомості про місцезнаходження та адресу юридичної особи в установчих документах (розділ 2.2. «Юридичні особи: статус, порядок створення, зміни в регулюванні щодо господарських товариств»).

Тож нині статут товариства обов\'язково містить такі відомості (якщо законодавством не передбачені додаткові вимоги щодо його змісту):

  • найменування юридичної особи,
  • органи управління товариством, їх компетенція, порядок прийняття ними рішень,
  • порядок вступу до товариства та виходу з нього.

Проте, місцезнаходження не зникло з відомостей про юридичну особу.Інформація про нього вноситься до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. На сьогодні місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Крім того, деякі зміни торкнулися розділу 3.1. «Об\'єкти права власності», зокрема, стосовно цінних паперів. У зв\'язку із прийняттям Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» у Цивільному кодексі України була змінена термінологія: замість поняття «випуск акцій» тепер вживається поняття «розміщення акцій». За час дії Цивільного кодексу до його тексту вносилися деякі зміни, тож звертаємо вашу увагу на необхідність уточнювати редакцію Кодексу в офіційних виданнях при посиланні на текст, наданий в абетці.

 

Attachments:
Download this file (6.1.pdf)Abetka_novyi_tsyvilnyi_kodeks[ ]1775 kB