Ліцензування господарської діяльності

Минуло вже багато часу відколи Центр комерційного права видав посібник «Ліцензування господарської діяльності» (далі - посібник). Тому не дивно, що законодавство у цій сфері господарських відносин зазнало суттєвих змін.

Враховуючи той, факт, що багато підприємців продовжують користуватися посібником, ми пропонуємо вам короткий огляд тих змін, які, на нашу думку, є найбільш важливими. Якщо перед вами постане завдання отримати ліцензію на певний вид господарської діяльності, скористайтесь цим оглядом. Впевнені, разом з матеріалом, викладеним у посібнику, він суттєво спростить для вас процес отримання ліцензії.1. В першу чергу, ми розглянемо зміни, які стосуються переліку видів господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню (дивись розділ 2 посібника).

Нагадаємо, що у посібнику головним чином розглянуто питання ліцензування, яке здійснюється відповідно до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 № 1775-III (далі - Закон про ліцензування).

З огляду на це, перше, на що ми звертаємо вашу увагу, -значне розширення переліку видів діяльності, на які не поширюється дія Закону про ліцензування. На сьогоднішній день крім видів діяльності, які згадані в посібнику, окремими законами регулюється ліцензування:

  • професійної діяльності на ринку цінних паперів, діяльності з надання фінансових послуг;
  • діяльності в галузі телебачення і радіомовлення;
  • у сфері освіти;
  • у сфері телекомунікацій;
  • у будівництві.

Крім того знайте, - хоча Закон про ліцензування все ще поширюється на діяльність з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, ліцензування цієї діяльності здійснюється з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.95 № 60/95-ВР.

Детальніше про зміни читайте у передмові до посібника.

Attachments:
Download this file (4.1.pdf)Abetka_licenzuvannya.pdf[ ]1530 kB