Державні виконавці отримали практичний посібник

24 грудня відбулась презентація практичного посібника «Актуальні питання виконавчого провадження», виданого відповідно до завдань Порогової програми МСС. Презентація зібрала понад 25 осіб: представників Міністерства юстиції України, судових виконавців, юристів, науковців.

\"PC240834\"

Директор Центру В.І. Данішевська зазначила, що посібник покликаний стати реальною допомогою виконавцям в конкретних проблемних ситуаціях. Адже на сьогоднішній день виконання судових рішень значною мірою ускладнюється через недосконалість законодавчої бази, і виконавці потребують фахової допомоги у складних випадках виконавчого провадження. В свою чергу, О.В. Соломко, що представляв ДВС Міністерства юстиції України, відзначив значні зрушення в системі реформування виконавчої служби і наголосив на тому, що подальший її розвиток та вдосконалення залежить саме від професіоналізму виконавців. А отже посібник, який містить необхідну інформацію для державних виконавців, значною мірою сприятиме професійному удосконаленню  виконавців.

Автори посібника – науковці Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого - розповіли, як при написанні посібника особливу увагу звертали на гострі, проблемні аспекти виконавчого провадження, на ті специфічні питання, що виникають безпосередьо  під час виконання судових рішень.

Посібник покликаний виробити можливі варіанти поведінки виконавців при виникненні практичних проблем і тим самим, забезпечити якісне виконання судових рішень.