Тепер нотаріуси знатимуть як їх перевірятимуть

23 грудня 2009 року Центр комерційного права і Міністерство юстиції презентували юридичній громадськості посібник для інспекторів «Перевірка діяльності нотаріусів». На презентації були присутні нотаріуси, юристи, науковці, які мали можливість поспілкуватися з представниками Міністерства юстиції та Центру комерційного права, а також взяти участь у дискусії щодо концепції та механізмів інспектування нотаріальної практики.

 

\"PC230828\"

Заступник директора Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань Міністерства юстиції України  Т.І. Баранова відзначила важливість такої події, як вихід посібника для інспекторів, оскільки він містить корисну інформацію, яка стане у нагоді не лише інспекторам, але й нотаріусам: інспектори знатимуть що і як перевіряти, а нотаріуси, в свою чергу,  – як саме їх перевірятимуть. Представниці Центру комерційного права І.О. Іноземцеві та О.О. Кільдюшкіна розповіли, що значні зміни в нормативно-правовій базі, яка регулює діяльність нотаріату, викликали необхідність провести аналіз та пояснити інспекторам та нотаріусам особливості перевірок: порядок їх організації, проведення та оформлення результатів тощо. Вони наголосили на тому, що лише актуальні питання проведення перевірки нотаріусів лягли в основу написання посібника. Посібник складено для інспекторів, проте він містить важливу інформацію і для нотаріусів. Він має на меті не залякати нотаріусів, а, навпаки, прояснити та забезпечити свого роду інструкцією, до чого і як готуватися під час перевірок.

Практичний посібник для інспекторів «Перевірка діяльності нотаріусів» видано відповідно до завдань Порогової програми для України корпорації «Виклики тисячоліття» на виконання такого її під-компоненту, як «Реформа системи виконання судових рішень та нотаріату»