Чесний доступ до професії: нова система тестування нотаріусів

 

\"PC220821\"

 

\"PC220863\"

22 грудня 2009 р. у Міністерстві юстиції України відбулося пілотне анонімне кваліфікаційне тестування кандидатів на посаду нотаріуса.

Міністр юстиції України М.В. Оніщук розповів про систему анонімного комп’ютерного тестування, яке покликане зменшити можливість втручання у результати тестування, а отже, знизить рівень корупції в даній сфері.

Міністерство юстиції та Центр комерційного права за участі провідних науковців та юристів підготували і розробили блок тестових завдань, які пройшли перевірку та апробацію. Тестування відбувалось з використанням мобільного комп’ютерного класу, який був спеціально придбаний для Міністерства юстиції. Такий мобільний комп’ютерний клас дозволить проводити тестування у різних приміщеннях Міністерства в залежності від кількості кандидатів на посаду нотаріуса.

Запровадження комп’ютерного анонімного  тестування – визначна подія в системі нотаріату. Вона гарантує доступ до  професії насправді гідних і найкращих, унеможливлює вплив будь-яких суб’єктивних чинників, протекціонізму та корупції.

Міністр юстиції наголосив, що немає іншого способу моніторингу знань як система анонімного тестування. Така модель тестування певною мірою сприяєтиме розвитку України як правової демократичної держави,  усуваючи можливості для корупції в системі нотаріату.