Прес-конференція «Виконання судових рішень буде доручено присяжним виконавцям»

 

\"DSC_0014\"

20 листопада у Києві в агентстві УНІАН відбулася прес-конференція на тему: «Виконання судових рішень буде доручено присяжним виконавцям» за участю Геннадія Стадніка (заступник міністра юстиції України), Юрія Мірошниченка (народний депутат України), Валентини Данішевської (директор Центру комерційного права).

Пан Мірошниченко розповів про гостру необхідність реформування системи виконання судових рішень та ключові етапи, що передбачають поступовий перехід до недержавних форм виконання судових рішень та запровадження інституту присяжних виконавців. Пан Стаднік  окреслив ту нову особливу роль, яка покладається на присяжних виконавців, і зазначив, що Міністерство юстиції шукає нові демократичні форми і методи виконання судових рішень, а запровадження інституту присяжних виконавців є саме таким проявом демократії. Значну увагу було приділено питанню забезпечення професійної підготовки присяжних виконавців, їх підконтрольності, звітності, оплаті послуг. Обговорювалося і ті можливості, які відкриває це нововведення у сфері подолання корупції.

Підводячи підсумки, Валентина Данішевська нагадала про позитивні зрушення в системі виконання судових рішень після запровадження Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень, відкритого нині для широкого загалу  так само, як і публічна інформація про торги арештованим та конфіскованим майном, і зазначила переваги створення інституту присяжних виконавців. Крім того, вона навела красномовний приклад з досвіду латвійських колег, які досягнули значного успіху в реформуванні системи виконання судових рішень шляхом передачі виконання судових рішень інституту присяжних виконавців. Питання реформування системи виконання судових рішень об’єднало представників виконавчої влади, законодавчої влади та громадського сектору в пошуках найбільш оптимального шляху виведення системи виконання судових рішень з кризи, а саме, шляхом створення інституту присяжних виконавців.