Міжнародна конференція «Реформа системи виконання судових рішень: виклики та перспективи»

24 вересня 2009 року Центр комерційного права спільно з Міністерством юстиції провів міжнародну науково-практичну конференцію на тему «Реформа системи виконання судових рішень: виклики та перспективи».

Участь у конференції взяли народні депутати України, представники органів державної влади, судової системи, науковці та провідні фахівці у сфері права, іноземні експерти та ЗМІ.

Пленарні засідання були присвячені аналізу стану виконання судових рішень в Україні, обговоренню європейського досвіду реформування системи примусового виконання рішень судів, проблемних питань виконавчого провадження та подальших шляхів його реформування.

Заступник Міністра юстиції України – директор Департаменту державної виконавчої служби Стаднік Г.В. подякував учасникам конференції за увагу до проблем примусового виконання судових рішень. У своєму виступі пан Стаднік виклав державні пріоритети в удосконаленні системи примусового виконання судових рішень та презентував концепцію запровадження інституту присяжних виконавців.

Народний депутат Мірошниченко Ю.Р. запропонував увазі учасників проект Закону України «Про присяжних виконавців», зареєстрований у Верховній Раді України 22.09.2009 року за № 5151, співавтором якого він є. А також подякував Центру комерційного права та Міністерству юстиції, які взяли участь у розробці зазначеного проекту, за тривалу і плідну співпрацю в царині законотворення.

Учасники конференції обговорили сучасний стан та стратегію подальшого реформування системи виконання судових рішень. Доповідачі не лише порушили багато важливих проблемних питань, але й запропонували конструктивні шляхи їх вирішення.

Результатом обговорення стало погодження спільної позиції щодо визначення подальших пріоритетів у реформуванні системи примусового виконання рішень судів шляхом запровадження недержавної форми виконання судових рішень, удосконалення законодавства з питань виконавчого провадження, узгодження процедур виконавчого провадження та банкрутства.

В цілому конференція заклала основу для подальших конструктивних змін та успішного реформування системи судових рішень, дозволила підбити підсумки вже виконаної роботи та визначити засадничі підвали подальшого реформування законодавства у сфері примусового виконання судових рішень.

 

\"1\"

\"2\"

\"3\"