Новини

 

Ігор Ніколаєв, юридичний радник Центру комерційного права, член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих Міністерства юстиції та Віце-президент Всеукраїнської самоврядної організації фахівців конкурсного процесу в ексклюзивному коментарі інформаційному порталу «Банкрутство & Ліквідація» висловив свою точку зору щодо майбутньої єдиної СРО арбітражних керуючих та її ролі у формуванні чесних та зрозумілих правил роботи у царині роботи з проблемними активами в Україні.

 

Більш детальна інформація

Детальніше

4 березня 2019 року юридичні радники Центру комерційного права Ігор Ніколаєв та Віталій Черепаха взяли участь в спільному засіданні Комітету  з конкурсного права і Комітету податкового та митного права Асоціації правників України на тему: «Обговорення застосування природи податкових зобов’язань, які виникають при ліквідації банкрута».

Участь у заході взяли судді Верховного суду, представники Державної фіскальної служби України, Директорату правової політики у сфері судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів Міністерства юстиції України, арбітражні керуючі, провідні фахівці у сфері банкрутства та оподаткування, аудитори, представники експертного середовища.

Детальніше

 

3 березня 2019 року юридичні радники Центру комерційного права Ігор Ніколаєв та Віталій Черепаха взяли участь в засіданні  круглого столу на тему «Організація діяльності арбітражного керуючого. Сучасний стан та прогнозовані зміни».

Круглий стіл організовано Директоратом правової політики у сфері судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів Міністерства юстиції України з метою проведення фахових консультацій із заінтересованими сторонами.

Участь у заході взяли представники Міністерства юстиції України, Директорату правової політики у сфері судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів Міністерства юстиції України, Департаменту судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України, члени Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих при Міністерстві юстиції України, представники саморегулівних організацій арбітражних керуючих, провідні фахівці у сфері банкрутства, судді, арбітражні керуючі, представники експертного... Детальніше


Notice: Undefined offset: 0 in /home/gr280542/commerciallaw.com.ua/www/templates/solo/html/com_content/category/blog_item.php on line 91

 

27 лютого 2019 року юридичні радники Центру комерційного права Ігор Ніколаєв та Віталій Черепаха взяли участь в засіданні робочої групи при Міністерстві юстиції України щодо покращення стану виконання рішень судів.

Робочою групою напрацьовуються зміни до законодавства про виконання судових рішень, метою яких є підвищення ефективності виконавчого провадження, подальший інституційний розвиток приватних виконавців, розширення повноважень помічників приватних виконавців, автоматизація процесів тощо.

Участь у заході взяли представники Міністерства юстиції України, Верховного Суду, приватні виконавці, представники експертного... Детальніше

 

25 лютого 2019 року юридичний радник Центру комерційного права Ігор Ніколаєв виступив із доповіддю на тему «Обов’язки, відповідальність та ризики боржника у процедурі банкрутства» перед слухачами Школи з реструктуризації та банкрутства Legal High School.

Більш детальна інформація https://lhs.net.ua/ru/ua-lhs-obov-iazky-vidpovidalnist-i-ryzyky-borzhnyka-v-protseduri-bankrutstva-ru-lhs-obiazannosty-otvetstvennost-y-rysky-dolzhnyka-v-protsedure-bankrotstva/?fbclid=IwAR1cOKk6atkRpjsGaGN3dsP4m6XTNg_iAPWsQIlwu6uaknN200ulwwC2Ztk

Детальніше

22 лютого 2019 року юридичний радник Центру комерційного права Ігор Ніколаєв взяв участь в круглому столі «Виконання рішень національних судів: проблемні питання та шляхи їх вирішення».

Голова Верховного суду Валентина Данішевська зазначила, що для того, щоб люди могли відчути суттєві позитивні зміни у стані виконання судових рішень в Україні і не були змушені звертатися за захистом своїх прав до Європейського суду з прав людини, всі державні органі мають спільно працювати і мати одну мету –захист прав громадян.

Участь у заході взяли судді та працівники апарату Верховного Суду, представники Міністерства соціальної політики, Пенсійного фонду України, Міністерства юстиції України, судді... Детальніше


Notice: Undefined offset: 0 in /home/gr280542/commerciallaw.com.ua/www/templates/solo/html/com_content/category/blog_item.php on line 91

 

19 жовтня 2018 року у Касаційному господарському суді у складі Верховного суду відбулася розширена нарада суддів КГС ВС, апеляційних та місцевих господарських судів на тему «Проблемні питання, що виникають при розгляді прав про банкрутство».

З вітальним словом виступили Голова Верховного Суду Валентина Данішевська та суддя – секретар палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС Володимир Погребняк.

Як зазначила Голова ВС, проведення таких нарад дуже корисне для суддів усіх інстанцій, адже під час них можна обговорити проблемні моменти, які виникають на практиці.

«Дата сьогоднішньої наради є дуже символічною, адже 18 жовтня 2018 року був прийнятий Кодекс України з процедур банкрутства. Новий закон має допомогти досягнути кращого балансу інтересів між суб’єктами цих правових відносин, а Верховний Суд, у свою чергу, має забезпечити єдність судової практики», – зауважила Валентина Данішевська.

У світлі прийняття Кодексу України з... Детальніше

18 жовтня 2018 року Верховна Рада України ухвалила Кодекс з процедур банкрутства (проект №8060), який розроблено за активної участі Центру.

Юридичний радник Центру комерційного права Ігор Ніколаєв виступив під час прямого радіоефіру Громадського радіо та повідомив слухачам про зміни в українському законодавстві щодо банкрутства, які очікуються із прийняттям Кодексу.

Запис радіоефіру за посиланням Детальніше

 

Інфографіка

Півтора роки роботи над Кодексом з процедур банкрутства дали результат – 237 голосів "за" у сесійній залі парламенту 18 жовтня 2018 р.

Український бізнес отримав потужний стимул для розвитку і залучення інвестицій, причому зміни стосуються як великих компаній, так і фізичних осіб.

У цій колонці коротко поділюся тим, у чому його головні переваги і що саме він змінює.

По-перше, йдеться про вищий рівень захисту права кредиторів, в тому числі заставних. Активи боржників продаватимуться через онлайн-платформи, що забезпечить прозорість та максимально високу ціну відчуженого майна.

До того ж, підвищується рівень відповідальності менеджменту підприємства-боржника за невжиті заходи для попередження банкрутства.

Також Кодекс надає можливість визнати недійсними правочини майнового характеру  боржника з пов’язаними особами впродовж останніх... Детальніше

Проаналізувавши законодавчу ситуацію зі зведеним виконавчим провадженням, експерти зауважили, що місце для проставлення коми має визначити Велика Палата ВС

17 жовтня 2018 року Велика палата Верховного Суду розгляне справу № 904/7326/17, рішення якої матиме неабиякий вплив не тільки на конкуренцію між інститутом приватних виконавців і органами державної виконавчої служби (ДВС), але й на «виконуваність» судових рішень у цілому.

Детальніше