Комфортні умови реєстрації – запорука притоку іноземних інвестицій

Для виходу з кризи та економічного розвитку Україна потребує постійного збільшення обсягу іноземних інвестицій. Але, щоб зарубіжні компанії мали бажання займатися бізнесом в нашій державі, перш за все, ми повинні створити прості і комфортні умови для їх легалізації та подальшої діяльності.

Саме тому Центр комерційного права разом з Міністерством юстиції України нещодавно провели круглий стіл для обговорення реформи системи легалізації відокремлених підрозділів іноземних юридичних осіб. В заході взяли участь представники органів державної влади, правничої спільноти та бізнесу.

IMG_35802015.jpg

IMG_35782015.jpg

Всі учасники говорили про те, що акредитація представництв іноземних компаній повинна відбуватись таким чином, щоб потенційні інвестори не витрачали ні зайвої енергії, ні зайвого часу, ні зайвих грошей для виходу на український ринок. Тому ці проблеми потрібно вирішити в першу чергу. На цьому наголосив і Директор Департаменту державної реєстрації Мін`юсту України Сергій Бенедисюк.

Експерти Центру комерційного права ознайомили учасників зі своїми баченням вирішення даної проблеми. На думку ЦКП, процедура акредитації іноземних юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів повинна відбуватись шляхом внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців тих самих відомостей, що і про українські юридичні особи. Таким чином, доступ до інформації про діяльність зарубіжних компаній в Україні отримають як контрагенти, що збираються з ними співпрацювати, так і державні органи, які повинні здійснювати за ними нагляд. Крім того, це дозволить іноземним юридичним особам створювати необхідну кількість філій чи представництв в національному режимі без додаткових оплат та тривалих реєстраційних процедур.

IMG_36932015_copy.jpg

IMG_36952015_copy.jpg

Учасники круглого столу запропонували врегулювати процедуру припинення діяльності іноземних підрозділів, дослідити питання щодо строковості їх існування та поміркувати про захист пріоритетних національних галузей економіки від небажаної конкуренції з боку закордонних компаній.

За результатами обговорення ЦКП підготує законопроект про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» та запропонує його на розгляд зацікавленим особам.