Крок вперед до Асоціації з ЄС

Нарешті європейський підхід до регулювання бізнесу «Спочатку думай про малий» буде реалізовано і в Україні.

16 грудня Кабінет Міністрів ухвалив запровадження інноваційного для України інструменту оцінки впливу державних регуляторних актів – М-Тесту, прийнявши зміни до Постанови «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» №308. Це, безсумнівно, наближає нас до ЄС, адже введення в роботу тесту малого підприємництва відповідає виконанню вимог Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом  і нормам європейського законодавства щодо МСП, зокрема, його головному принципу «Think Small First».

Неабияку роль в затвердженні М-Тесту як обов’язкової процедури оцінки регуляторних актів відіграв і Центр комерційного права, адже новітній інструмент розроблено спільними зусиллями експертів ЦКП та Державної регуляторної служби. Застосування М-Тесту дозволить  визначити вартість, ефективність та доцільність адміністративних процедур для малого бізнесу.

Передумовою прийняття Кабміном М-Тесту стала активна навчальна, роз’яснювальна та консультативна робота ЦКП і ДРС для державних службовців та підприємців з усієї України, адже тест малого підприємництва - це також і комунікативний інструмент, який дозволить громадськості посилити свій вплив на владу й не допускати ухвалення обтяжливих для МСБ регуляторних рішень.

Більше про механізми та результати застосування тесту малого підприємництва можна дізнатись, прочитавши наш Посібник з М-Тесту, який вже доступний і в електронному вигляді.