Легкість, відкритість та безпечність – нові принципи реєстрації бізнесу

Саме на імплементацію цих світових засад підприємництва до національного законодавства були направлені пропозиції Центру комерційного права, які увійшли до Закону «Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», прийнятого Верховною Радою 26 листопада.

За новими правилами, які запрацюють вже з наступного року, приватні підприємці зможуть реєструвати свій бізнес там, де вони здійснюють свою діяльність, а не там, де вони проживають. Це буде корисним не тільки ФОП, але й їх контрагентам, які будуть точно знати, за якою адресою звертатись з комерційними пропозиціями, рекламаціями чи позовами. До того ж, ця новела допоможе підвищити функціональні можливості електронного реєстру бізнесу.

35171.jpeg

Відтепер до реєстру також можна буде внести відомості про всіх осіб, які вправі діяти від імені підприємств, що значно підвищить безпеку їхньої діяльності. Адже електронні довіреності, які є справжнім революційним проривом для вітчизняного законодавства, відображатимуть точну та актуальну інформацію, тоді як традиційні паперові варіанти можуть застаріти чи навіть гірше – бути підробкою.

Крім того, для зручності підприємців законом передбачено можливість оплати послуг через сайт в режимі реального часу.