Головне – розрахуватись з боргами!

Про це наголошувала директор Центру комерційного права Валентина Данішевська під час презентації законопроекту №3132«Про внесення змін до деяких Законів України (щодо підвищення ефективності процедур банкрутства)» на семінарі для арбітражних керуючих, що відбувся 27 листопада у Хмельницьку. Саме на максимальне задоволення вимог кредиторів та, за можливості, збереження працюючого бізнесу націлені пропозиції авторів.

Йшлося також про те, що не лише законодавчі зміни, а і сумлінне та осмислене, націлене на кінцевий результат застосування вже діючого Закону є запорукою ефективності процедур банкрутства, а відтак і покращення позиції України у рейтингу Doing business.

IMG_0115.jpg

Професійна спільнота Хмельниччини підтримала законодавчі пропозиції та привернула увагу до інших проблем, що заважають успішності санації та ліквідації боржника.

Валентина Данішевська та присутній на семінарі заступник директора Департаменту з питань судової роботи та банкрутства, керівник управління з питань банкрутства Міністерства юстиції України Юрій Моісеєв взяли зобов’язання  опрацювати надані пропозиції у робочій групі по підготовці законопроекту до другого читання.

Також учасники семінару активно дискутували на тему концепції саморегулювання, яку представив Голова Національної профспілки арбітражних керуючих України Анатолій В’язовченко. Валентина Данішевська виклала своє бачення даного питання, зауваживши важливість правильного розмежування таких понять як саморегулівні організації (СРО) та організації професійного самоврядування (ОПС).

IMG_0057.jpg

Принципова відмінність між ОПС та СРО полягає в тому, що ОПС – інститут публічного права, а СРО – приватного.  ОПС виникають лише за умови прямої вказівки закону про децентралізацію регулювання, тобто коли професійній громаді  держава передає на самоврядування частину свої владних повноважень. Тоді як СРО створюються лише за бажанням засновників для додаткового регулювання професії.

На думку директора ЦКП, ОПС не повинні запроваджуватись передчасно. Спочатку професійна спільнота у тій чи іншій сфері має  продемонструвати здатність до саморегулювання, вийти на певний рівень державного мислення та навчитись дбати не лише про власні інтереси, а й про інтереси суспільства в цілому. Очевидно, що арбітражні керуючі здатні поступово об’єднуватися, дбати про престиж професії та демонструвати суспільству високий рівень відповідальності.