Центр комерційного права взяв участь у програмі підготовки суддів господарських судів України

20 лютого 2015 року на запрошення Національної школи суддів України (надалі – Школа) Валентина Данішевська, директор Центру комерційного права, в рамках  навчальної програми Школи виступила з доповіддю перед суддями місцевих господарських судів, що призначені на посаду судді вперше. 

DSC_00223207.jpgВ.Данішевська висвітила законодавчі ініціативи Центру, які вже стали частиною українського законодавства, та над якими на разі  ведеться робота. Серед ухвалених ініціатив: спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців через запровадження заявницького принципу; посилення захисту прав інвесторів в частині надання «власникам» підприємства можливості змінювати керівництво підприємства та передбачення можливості притягнення керівництва до відповідальності в розмірах реальної шкоди, заподіяної підприємству; скасування обов’язковості застосування печаток юридичними особами.

Директор Центру повідомила про роботу над законопроектом, який передбачає запровадження похідного позову як процесуального інструменту для звернення власників підприємств із позовом до суду про стягнення  з керівників шкоди, заподіяної підприємству, на користь останнього.

В.Данішевська спільно з суддями обговорила численні проблемні питання, що виникають при застосуванні положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», та способи тлумачення норм цього Закону задля їх належної імплементації та підвищення ефективності процедур банкрутства.

Центр комерційного права і надалі співпрацюватиме зі Школою та вестиме роз’яснювальну роботу щодо суті та змісту економічних реформ.