Зросла обізнаність підприємців Полтавської області у правових питаннях

Черговий освітній семінар, організований Центром у співпраці з територіальним відділенням Асоціації платників податків України в Полтавській області, головним управлінням Державної фіскальної служби та Спілкою малих, середніх та приватизованих підприємств відбувся 16 грудня 2014 року у місті Полтава за участі 50 представників малого та середнього бізнесу цієї області. 

 image1as1123  123af1fimage2

Полтавський регіон характеризується різноманітністю видів діяльності малого бізнесу, що обумовлено його великим економічним потенціалом. Більшість учасників семінару працюють на спрощеній системі оподаткування, тому висвітлення в ході семінару питань реформування в цій сфері відзначено ними як корисне, з огляду необхідності врахування законодавчих змін при здійсненні підприємницької діяльності. Так, експерти АППУ доповіли про зміни в частині: зменшення кількості  груп платників єдиного податку з 6 до 4-х; збільшення річного обсягу доходу, що оподатковується; скасування обмежень щодо кількості працюючих у суб’єкта господарювання;  значного зменшення ставки податку для платників єдиного податку (майже вдвічі) тощо.

dsdfsdf12image3Практичні поради та рекомендації щодо порядку укладання та виконання договорів під час ведення бізнесу, а також щодо судових та позасудових способів врегулювання комерційних спорів, що їх надав експерт Центру Ігор Ніколаєв, за словами підприємців, «убезпечать їх від негативних наслідків та фінансових втрат, дозволять розширити сфери діяльності,  допоможуть зберегти добрі та надійні відносини із контрагентами та партнерами по бізнесу та забезпечать дотримання їх прав».

sdf12gimage4Олег Моргунов, член громадської організації “Полтавський бізнес-інкубатор”, наголошуючи, що діяльність регуляторних органів покликана спрощувати ведення підприємцями бізнесу, закликав учасників семінару активніше долучатися до розробки та ухвалення регуляторних рішень, використовуючи всі можливі інструменти регуляторного впливу.   «По Полтавській області 529 регуляторних органів лише серед органів місцевого самоврядування. Тому принциповою є позиція Держпідприємництва щодо налагодження зв’язку з підприємцями з метою покращення якості регуляторних рішень та регуляторних актів зокрема».