Правова просвіта підприємців у м. Черкаси та м. Кіровоград, 30-31 березня 2011 року

Центр комерційного права спільно із Спілкою підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України та Кіровоградською торгово-промисловою палатою провів 30 березня 2011 року у м. Черкаси та 31 березня 2011 року у м. Кіровоград чергові семінари із програми правової просвіти підприємців. В заходах взяли участь понад 70 представників малого та середнього бізнесу. Обговорювалися зміни в системі оподаткування та звітності; проблеми проведення планових та позапланових перевірок; форми та методи вирішення комерційних спорів; проблеми фінансування підприємництва (кредитування, лізинг) тощо.

\"DSCF6633\"

Ігор Ніколаєв, юридичний радник ЦКП проаналізував деякі питання договірного права та звернув увагу аудиторії на питання форм та методів вирішення комерційних спорів. Зокрема було розглянуто проблемні питання обрання належної форми договору та способів його укладання, суттєві умови договору та види договорів. Також обговорено способи захисту (судові та позасудові) майнових прав. Найбільший інтерес аудиторії викликало питання щодо відмежування трудових договорів від цивільно-правових, а також наслідки недодержання встановленої законодавством форми договору.

\"DSCF6639\"

Юрій Юрченко, науковий консультант ЦКП виступив перед учасниками семінарів на тему «Фінансування підприємництва: кредитування, лізинг та інші способи залучення коштів». Були розглянуті способи фінансування, на які підприємці зазвичай звертають менше уваги порівняно з традиційними банківськими операціями. Економічна криза та, як наслідок, недоступність кредитів, змусили до пошуку додаткових джерел фінансування, якими стали лізинг та фінансування з боку міжнародних і українських організацій. Також розглянуто проблемні питання, що виникають при  порівнянні кредитування та лізингу. Основна увага була зосереджена на потенційних  перевагах останнього. Аудиторія отримала широку інформацію щодо переліку та умов міжнародних організацій,  які фінансують малий бізнес.

\"DSCF6694\"

Олена Бондарєва, незалежний консультант, бухгалтер-експерт представила у своєму виступі зміни в системі оподаткування та звітності, детально розглянула зміни, що торкнулися платників єдиного податку та платників податку на загальних підставах; зазначила нюанси заповнення податкової звітності. Крім того, учасники семінару розглянули особливості проведення планових, позапланових та фактичних перевірок, звернули увагу на види перевірок та частоту їх проведення, документи, які повинні пред’явити перевіряючі органи.

\"DSCF6707\"

Для довідки: Правовою просвітою підприємців ЦКП займається з 2001 року, а в рамках останньої благодійної програми – з 2009 року. Програма правової просвіти підприємців передбачає проведення низки одноденних семінарів та має на меті всебічний розгляд важливих юридичних аспектів підприємницької діяльності. За останні два з половиною роки понад 300 підприємців стали учасниками семінарів ЦКП.

Заходи організовані в межах виконання Центром комерційного права проекту «Розвиток комерційного права в Україні» за підтримки USAID.