Центр презентував рекомендації щодо оновлення Принципів корпоративного управління в Україні

14 грудня 2017 року Центр комерційного права спільно з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України провели круглий стіл на тему «Оновлені Принципи корпоративного управління: дороговказ для ринків» у місті Києві.

У заході взяли участь близько 40 учасників, серед яких представники регулятора (НКЦПФР), відповідальні за впровадження реформ у сфері корпоративного управління, експерти, учасники ринку та бізнес-асоціацій.

IMG_9390.jpg

IMG_9400.jpg

Під час круглого столу обговорювались розроблені експертами ЦКП рекомендації щодо оновлення Принципів корпоративного управління, затверджених НКЦПФР 22.07.2014 р., у контексті приведення їх у відповідність до Принципів корпоративного управління G20/OECD 2015 р., а також порядок та спосіб їх імплементації.

Експерт Центру Сергій Юргелевич під час свого виступу  зробив короткий огляд Принципів корпоративного управління G20/OECD, а також розповів чому  були оновлені Принципи ОЕСР 2004 р. Серед найважливіших підстав перегляду зазначались наступні: актуалізація питання про відповідальну поведінку керівництва компаній з огляду на фінансову кризу 2008 р., посилення ролі інституційних інвесторів; подовження та ускладнення «інвестиційних ланцюжків» від заощаджень домогосподарств до корпоративних інвестицій, зростаюча роль фінансової інфраструктури, а також поява нових тенденцій у сфері реалізації прав акціонерів та захисту цих прав.

Експерт у галузі корпоративного та господарського права Олена Пелипенко презентувала присутнім рекомендації щодо оновлення Принципів корпоративного управління в Україні, якими пропонується внести зміни майже до всіх ключових розділів, залишивши без змін рекомендаційних характер Принципів та структуру цього документу.

Голова Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв подякував Центру комерційного права за важливий внесок у розвиток корпоративного управління та відзначив, що наразі над удосконаленням цього сектору активно працюють як держава так і суспільство.

Учасники заходу також ознайомились з поточним станом та особливостями корпоративного управління у професійних учасниках ринків капіталу. З доповіддю на цю тему виступила проектний менеджер Проектного офісу «Підтримка фінансових реформ» Оксана Параскева.

За результатами обговорення учасники круглого столу підтримали резолюцію про звернення до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо оновлення національних Принципів корпоративного управління шляхом затвердження їх у новій редакції.