Центр розпочав підвищувати кваліфікацію приватних виконавців

Вчора Центр спільно з Міністерством юстиції провели семінар для приватних виконавців, який зібрав понад 50 слухачів.

Спікерами заходу, під час якого обговорювались питання налагодження та оптимізації робочого процесу приватних виконавців, виступили спеціаліст з питань діловодства Міністерства юстиції, експерт з оподаткування, експерт з аудиту та трудових відносин, а також досвідчений бізнес-тренер.

Представник Міністерства юстиції Вікторія Лучкіна познайомила приватних виконавців з особливостями ведення діловодства та архіву, яке зобов’язані здійснювати приватний виконавець та його помічники.

Експерт з оподаткування Валентина Бородіна повідомила, що приватні виконавці зобов'язані стати на облік у контролюючих органах за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати довідку про взяття на облік. Доходи приватного виконавця, отримані ним протягом календарного року, оподатковуються за ставкою, яку визначено п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України. При цьому оподатковується лише сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, які є необхідними для здійснення професійної діяльності. На приватного виконавця покладається обов’язок ведення книги обліку доходів і витрат, а також розрахунок податку на доходи згідно з даними, що зазначені у податковій декларації.

Старший HR-консультант Консалтингової компанії EBS Руденко Юлія розповіла пропрактичні аспекти застосування нормативно-правових актів, які стосуються трудових відносин приватного виконавця із персоналом. Згідно трудового законодавства приватний виконавець як особа, що здійснює незалежну професійну діяльність, має право використовувати найману працю не більше чотирьох фізичних осіб. Основні обов’язки приватного виконавця як роботодавця: дотримуватись трудового законодавства, сплачувати заробітну плату, здійснювати необхідні утримання і нарахування податків та оплачувати лікарняні своїх працівників. При прийомі працівника на роботу роботодавець зобов’язаний укласти письмовий трудовий договір, оформити наказ (розпорядження) про прийом на роботу та повідомити фіскальну службу.

Сертифікований бізнес-тренер Ольга Лущик розкрила питання про методи інформування суспільства про професійну діяльність приватного виконавця, а також про способи формування позитивного іміджу. Пані Лущик поділилась знаннями щодо розробки та реалізації стратегії інформування, виокремлення цільової аудиторії, вибору найоптимальніших каналів для поширення інформації, а також розповіла, як уникати інформаційних загроз для професійної репутації.

Центр комерційного права планує продовжувати підвищувати кваліфікацію приватних виконавців та формувати сприятливі умови для розвитку інституту приватних виконавців.