У Запоріжжі відбувся семінар для арбітражних керуючих

IMG_7658.jpg

20 квітня 2017 року в місті Запоріжжі відбувся семінар «Реформа законодавства про банкрутство: формування належної практики арбітражних керуючих», організований Центром спільно з Міністерством юстиції України.

Участь в заході взяли понад 50 арбітражних керуючих, юристів та фахівців з питань неплатоспроможності Запоріжжя, Дніпра та Києва, в. о. начальника Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Олексій Долгополов, директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Юрій Моїсеєв, Начальник відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Максим Югаєв, суддя Вищого господарського суду України Володимир Поліщук, суддя господарського суду Запорізької області Роман Ніколаєнко та науковий консультант Центру Ігор Ніколаєв.

Учасники семінару отримали можливість поглибити свої знання з наступних питань: статус арбітражних керуючих, контроль за їх діяльністю; ідеологія реформи банкрутства; доступ до процедур банкрутства; авансування витрат на процедуру; винагорода та відшкодування витрат арбітражних керуючих; проблемні питання застосування законодавства під час провадження у справі про банкрутство; виявлення та повернення активів боржника; продаж майна боржника; оскарження результатів аукціону.

Науковий консультант Центру Ігор Ніколаєв обговорив із учасниками заходу ідеологію реформи банкрутства, якої мають притримуватися арбітражні керуючі в своїй повсякденній діяльності, забезпечуючи швидкі та ефективні процедури банкрутства. А також розповів про стан реформування законодавства про банкрутство та суть законотворчих ініціатив у цій сфері: Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності процедур банкрутства» (реєстр№3132-д), який очікує на розгляд парламентом; Проект Закону щодо спрощення процедур банкрутства, який найближчим часом буде подано Кабінетом міністрів України до парламенту.

Директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Юрій Моїсеєв під час свого виступу відзначив важливість роботи, яку виконують арбітражні керуючі та запевнив в готовності Міністерства та Територіальних управлінь юстиції надавати усіляку допомогу заради забезпечення належних результатів процедур банкрутства. Він повідомив присутніх про практику здійснення контролю за діяльністю арбітражних керуючих, наголосив на необхідності постійно підвищувати свою кваліфікацію та дотримуватися у своїй діяльності балансу інтересів боржника та кредиторів.

Суддя Вищого господарського суду України Володимир Поліщук та суддя господарського суду Запорізької області Роман Ніколаєнко висвітили питання судової практики у сфері банкрутства. Зокрема, питання щодо визначення судом кандидатури арбітражного керуючого у справі про банкрутство, вирішення судом питання про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражному керуючому, щодо можливості відмови в порушенні провадження у справі про банкрутство та відмови арбітражного керуючого від участі в такій справі, якщо не покрито витрати по справі шляхом авансування заявником на депозитний рахунок нотаріуса винагороди арбітражному керуючому, а також відсутні інші джерела для виплати винагороди арбітражному керуючому та покриття витрат по справі.

Виконуючий обов’язки начальника Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Олексій Долгополов та Начальник відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Максим Югаєв подякували учасникам за жваве обговорення проблемних питань, які виникають у правозастосовній практиці арбітражних керуючих і запропонували зробити такі зустрічі постійними, щоб спільними забезпечили найкраще виконання повноважень усіма фахівцями в галузі банкрутства.