Завдяки М-Тесту в 2016 році кількість нових регулювань у сфері малого бізнесу зменшилась удвічі у порівнянні з 2015 роком

Про це повідомила Голова Державної регуляторної політики Ксенія Ляпіна під час нещодавнього засідання колегії ДРС.

Такого позитивного результату раніше не вдавалось досягти ні за допомогою планів дерегуляції, ні за допомогою інших інструментів регуляторної політики. Окрім зменшення кількості прийнятих регулювань, суттєво змінився і сам підхід нормотворців до написання проектів регуляторних актів та їх аналізів регуляторних рішень. Тепер представники влади звертаються за консультаціями до Державної регуляторної служби ще до початку підготовки нових регулювань, а не після їхнього написання. Значно збільшилась і кількість консультації з бізнес спільнотою. Це дозволило підвищити якість нових регулювань та попередити прийняття нормативних актів, які були б обтяжливими для малого підприємництва. Тому можна сміливо  сказати, що запровадження М-Тесту створило сприятливі умови для переходу Україні від малоефективної дерегуляції до вигідного у всіх відношеннях розумного регулювання (smart regulation).

Ксенія Ляпіна під час свого виступу подякувала Центру комерційного права за значний внесок у запровадження М-Тесту та розвиток української регуляторної політики.

Експерти Центру продовжать працювати над удосконаленням складових елементів М-Тесту, а також докладуть усіх зусиль запровадження нових регуляторних інструментів, які сприятимуть зменшенню адміністративного навантаження на бізнес. Зокрема, у найближчих планах ЦКП удосконалити Відстеження результативності регуляторного акта та запровадити застосування антикорупційної оцінки в М-Тесті.