Громадськість обговорила проблеми у сфері банкрутства

14 лютого відбулося громадське обговорення на тему «Проблеми із неплатоспроможністю підприємств та шляхи їх вирішення», організоване Міністерством юстиції України за підтримки Центру комерційного права.

IMG_6972.jpg

Представники влади, громадськості, арбітражні керуючі та юристи обмінялись своїми ідеями щодо удосконалення системи банкрутства, розвиток якої впливає як на бізнес клімат всередині країни, так і на міжнародну конкурентоспроможність національної економіки.

Зараз за показниками банкрутства Україна займає лише 150 місце серед 190 країн у рейтингу DoingBusiness, тоді як Польща посідає 27-ме місце, а США – 5-е. Змінити ситуацію на краще можливо, якщо, по-перше, попередити використання банкрутства заради звільнення від боргів, по-друге, не ототожнювати процедуру банкрутства з ліквідацією підприємтства, і, нарешті, усвідомити, що банкрутство – це пільга для добросовісного боржника, а не його покарання. В Україні, поки що, більшість справ про банкрутство порушується кредиторами, в результаті боржники повертають їм лише 7,5 % запозищених атквів. Натомість в розвинених країнах кредитори отримують до 80% активів, а ініціаторами процедури банкрутства є саме боржники.

Під час заходу громадськість також надала свої рекоментації з удосконалення законопроекту №3132-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності процедур банкрутства». Зокрема, обговорювались питання щодо поліпшення процедури санації, покращення роботи автоматизованої системи з відбору кандитатів на призначення розпорядником майна, а також щодо забезпечення незалежності діяльності арбітражних керуючих та система оплати їхньої праці.

Зауваження громадськості будуть враховуватись розробниками під час подальшого доопрацювання законопроекту №3132-д. Центр комерціного права, зі свого боку, продовживатиме просувати реформу банкрутства та популяризувати ідей, які закладено в проекті Закону України №3132-д.