Новини CLPU


Notice: Undefined offset: 0 in /home/gr280542/commerciallaw.com.ua/www/templates/solo/html/com_content/category/blog_item.php on line 91

 

19 жовтня 2018 року у Касаційному господарському суді у складі Верховного суду відбулася розширена нарада суддів КГС ВС, апеляційних та місцевих господарських судів на тему «Проблемні питання, що виникають при розгляді прав про банкрутство».

З вітальним словом виступили Голова Верховного Суду Валентина Данішевська та суддя – секретар палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС Володимир Погребняк.

Як зазначила Голова ВС, проведення таких нарад дуже корисне для суддів усіх інстанцій, адже під час них можна обговорити проблемні моменти, які виникають на практиці.

«Дата сьогоднішньої наради є дуже символічною, адже 18 жовтня 2018 року був прийнятий Кодекс України з процедур банкрутства. Новий закон має допомогти досягнути кращого балансу інтересів між суб’єктами цих правових відносин, а Верховний Суд, у свою чергу, має забезпечити єдність судової практики», – зауважила Валентина Данішевська.

У світлі прийняття Кодексу України з... Детальніше

18 жовтня 2018 року Верховна Рада України ухвалила Кодекс з процедур банкрутства (проект №8060), який розроблено за активної участі Центру.

Юридичний радник Центру комерційного права Ігор Ніколаєв виступив під час прямого радіоефіру Громадського радіо та повідомив слухачам про зміни в українському законодавстві щодо банкрутства, які очікуються із прийняттям Кодексу.

Запис радіоефіру за посиланням Детальніше

Проаналізувавши законодавчу ситуацію зі зведеним виконавчим провадженням, експерти зауважили, що місце для проставлення коми має визначити Велика Палата ВС

17 жовтня 2018 року Велика палата Верховного Суду розгляне справу № 904/7326/17, рішення якої матиме неабиякий вплив не тільки на конкуренцію між інститутом приватних виконавців і органами державної виконавчої служби (ДВС), але й на «виконуваність» судових рішень у цілому.

Детальніше

 

Інфографіка

Півтора роки роботи над Кодексом з процедур банкрутства дали результат – 237 голосів "за" у сесійній залі парламенту 18 жовтня 2018 р.

Український бізнес отримав потужний стимул для розвитку і залучення інвестицій, причому зміни стосуються як великих компаній, так і фізичних осіб.

У цій колонці коротко поділюся тим, у чому його головні переваги і що саме він змінює.

По-перше, йдеться про вищий рівень захисту права кредиторів, в тому числі заставних. Активи боржників продаватимуться через онлайн-платформи, що забезпечить прозорість та максимально високу ціну відчуженого майна.

До того ж, підвищується рівень відповідальності менеджменту підприємства-боржника за невжиті заходи для попередження банкрутства.

Також Кодекс надає можливість визнати недійсними правочини майнового характеру  боржника з пов’язаними особами впродовж останніх... Детальніше

 

3 жовтня 2018 року одноголосним рішенням народних депутатів – членів Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики проект Кодексу України з процедур банкрутства (реєстраційний №8060) рекомендовано до прийняття в другому читанні та в цілому.

Голова Комітету Іванчук Андрій Володимирович подякував всім народним депутатам, іноземним та вітчизняним експертам, які долучилися до підготовки Проекту Кодексу до розгляду в другому читанні. А також відзначив високий рівень його юридичної техніки.

Нагадуємо, що співавторами цього Кодексу стали представники всіх депутатських фракцій і груп. Центр комерційного права взяв активну участь в підготовці проекту Кодексу до другого читання, надасть Уряду допомогу в його імплементації, розробці підзаконних нормативно-правових актів, допомогу в навчанні новелам Кодексу арбітражних керуючих, суддів господарських судів, які розглядають справи про банкрутство, юристів... Детальніше