Реформу в сфері банкрутства обговорювали на Міжнародному банківському юридичному форумі

P1320412Директор Центру комерційного права Валентина Данішевська взяла участь у ХІІ Міжнародному банківському юридичному форумі (м. Ялта, 1-4 жовтня 2013 р.) де запропонувала до обговорення тему «Новий закон про банкрутство: ідеологія та основні новели».

Директор Центру зупинилась на основних передумовах, що викликали необхідність реформування сфери банкрутства в Україні та головних напрямках реформи.

Окресливши під час свого виступу загальну ідеологію реформи банкрутства Валентина Данішевська звернула увагу на спрямованість реформи – подолання негативних практик, що сформувались за часів дії попереднього закону. Також вона відзначила як досягнення реформи відміну мораторію на примусову реалізацію майна державних підприємств, скасування особливостей банкрутства відсутнього боржника, а також унеможливлення зловживання мораторієм (через зміни в порядку оприлюднення оголошення про порушення справи, скорочення строків процедур). Прагнучи до забезпечення добросовісної поведінки учасників процедури банкрутства новим законом зроблено спробу вдосконалити систему визнання угод недійсними, змінено статус арбітражного керуючого, скасовано обов'язковість незалежної оцінки майна боржника та запроваджено стимули до включення боржником до реєстру всіх кредиторів.

Окремо було розглянуто положення у процесі забезпечених кредиторів та особливості нового для вітчизняного законодавства інституту – транскордонного банкрутства.

Повну версію презентації дивіться за посиланням.
Більше про Форум читайте на сайті організаторів.
Більше про реформу системи банкрутства та участь у ній Центру читайте у відповідному розділі сайту.