Новини

Саме на імплементацію цих світових засад підприємництва до національного законодавства були направлені пропозиції Центру комерційного права, які увійшли до Закону «Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», прийнятого Верховною Радою 26 листопада.

За новими правилами, які запрацюють вже з наступного року, приватні підприємці зможуть реєструвати свій бізнес там, де вони здійснюють свою діяльність, а не там, де вони проживають. Це буде корисним не тільки ФОП, але й їх контрагентам, які будуть точно знати, за якою адресою звертатись з комерційними пропозиціями, рекламаціями чи позовами. До того ж, ця новела допоможе підвищити функціональні можливості електронного реєстру бізнесу.

Відтепер до реєстру також можна буде внести відомості про всіх осіб, які вправі діяти від імені підприємств, що значно... Детальніше

З наступного року українці зможуть здійснювати продаж або дарування будинку, квартири чи іншої нерухомості у будь-якому місті незалежно від місцезнаходження майна. А паперові свідоцтва з голограмою відійдуть у минуле, оскільки для підтвердження прав на нерухомість  буде достатньо відомостей з відкритого електронного реєстру.

Обидві новели Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», ухваленого Верховною Радою 26 листопада 2015 року, є пропозиціями Центру комерційного... Детальніше

Про це наголошувала директор Центру комерційного права Валентина Данішевська під час презентації законопроекту №3132«Про внесення змін до деяких Законів України (щодо підвищення ефективності процедур банкрутства)» на семінарі для арбітражних керуючих, що відбувся 27 листопада у Хмельницьку. Саме на максимальне задоволення вимог кредиторів та, за можливості, збереження працюючого бізнесу націлені пропозиції авторів.

Йшлося також про те, що не лише законодавчі зміни, а і сумлінне та осмислене, націлене на кінцевий результат застосування вже діючого Закону є запорукою ефективності процедур банкрутства, а відтак і покращення позиції України у рейтингу Doing business.

Професійна спільнота Хмельниччини підтримала законодавчі пропозиції та привернула увагу до інших проблем, що заважають успішності санації та ліквідації боржника.

Валентина Данішевська та присутній на семінарі заступник директора Департаменту з питань... Детальніше

ДетальнішеГоловне – розрахуватись з боргами!

Більше 50 представників бізнес спільноти та регіональної влади Хмельниччини  розглянули правові можливості бізнесу впливати на регуляторну політику під час семінару, організованому Центром комерційного права спільно з Державною регуляторною службою України (далі –ДРС) 26 листопада 2015 року.

У семінарі взяли участь голова ДРС Ксенія Ляпіна, голова Хмельницької ОДА Михайло Загородній, представники місцевого Департаменту економічного розвитку промисловості та інфраструктури, депутати обласної ради, а також фахівці ЦКП. У своїх виступах експерти приділяли особливу увагу таким питанням, як здешевлення ведення бізнесу, зменшення адміністративного навантаження на МСБ та ліквідація зайвих бар’єрів для створення та розвитку підприємництва в Україні. Ксенія Ляпіна підкреслила ключову роль дерегуляції господарської... Детальніше

Громадська рада при Державній регуляторній службі України під час засідання 1 грудня 2015 року вирішила підтримати в своєму зверненні до уряду необхідність впровадження М-Тесту та прийняття відповідної постанови КМУ.

Голова Громадської ради при ДРС Доротич С. І. та заступник Голови ДРС Мірошніченко О. М.   наголосили, що цей регуляторний інструмент, який розробив Центр комерційного права, може суттєво допомогти в розробці ефективних регуляторних актів, що стосуються малого бізнесу, та забезпечити вплив громадськості на прийняття регуляторних рішень державними органами.

Нагадаємо, що М-Тест є аналогом європейського SME-Test. В  ЄС даний регуляторний інструмент застосовується з 2009 року для оцінки та мінімізації адміністративних витрат. Основною метою М-Тесту в Україні також є зменшення вартості державного регулювання для суб’єктів малого та середнього бізнесу, саме тому ЦКП за... Детальніше

Якщо Верховна Рада внесе зміни до законодавства про банкрутство, наступного 2016 року Україна має всі шанси переміститись з 141 на 40 місце в рейтингу Doingbusiness.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко під час слухань Комітету ВРУ з питань економічної політики 25 листопада 2015 року. В своєму виступі він зазначив, що реформа системи банкрутства є стратегічним завданням, метою якого є запровадження прозорої процедури продажу майна боржника, щоб захистити права як боржника, так і його кредиторів.

Міністр подякував робочій групі Комітету, до якої увійшли й представники Центру комерційного права (далі – ЦПК), за плідну співпрацю. Так, за участі ЦПК був розроблений Детальніше

Центр комерційного права представив своє бачення реформи системи виконання судових рішень на І Форумі з конкурсного права, що відбувся 18 листопада 2015 року. Організований Асоціацією правників України, Форум об’єднав понад півтори сотні практикуючих юристів, експертів, адвокатів, арбітражних керуючих, представників депутатського, суддівського корпусу та банківської спільноти, а також керівництва Міністерства юстиції та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Під час Форуму обговорювалися нагальні питання реформування системи банкрутства, примусового виконання судових рішень, неплатоспроможності банків та фізичних осіб. 

Директор Центру комерційного права Валентина Данішевська виступила із доповіддю на тему «Запровадження  інституту приватних виконавців: вигоди та виклики», в якій проаналізувала окремі положення проектів законів України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання... Детальніше

3 листопада 2015 року директор Центру комерційного права Валентина Данішевська виступила із презентацією «Саморегулівні організації, Організації професійного самоврядування – визначаємось у дефініціях та розрізняємо поняття». Під час Круглого столу «Пошук ефективної моделі регулювання підприємницької та професійної діяльності» вона ознайомила присутніх з історичними умовами виникнення Організацій професійного врядування (ОПС), ключовими характеристиками ОПС як інституту публічного права і Саморегулівних організацій (СРО) як інституту приватного права, їх важливою роллю в дерегуляції та децентралізації державного регулювання тощо. Баченням щодо проблематики саморегулювання бізнесу та професійного самоврядування, окрім В.Данішевської, поділилися президент Спілки кризис-менеджерів України Павло Міхайліді і професор кафедри політології Національної академії державного управління Валерій Тертичка. Про свій практичний досвід у цій сфері розповіли Анатолій В’язовченко – експерт... Детальніше

ДетальнішеКруглий стіл «Пошук ефективної моделі регулювання підприємницької та професійної діяльності»

Центр комерційного права продовжує свою діяльність у сфері правничої просвіти та популяризації ініційованих ним реформ. 30 жовтня 2015 р. директор Центру Валентина Данішевська виступила з презентацією «Похідний позов – інструмент процесуального представництва» на IX щорічному Форумі з корпоративного права: залишитися на плаву в час змін та постійних реформ, організованому Асоціацією правників України за підтримки Міністерства юстиції України, Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Похідний позов був запроваджений Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» від 7.04.2015 р. №289-VIII, розробленим за активної участі Центру. Впродовж багатьох років у вітчизняному законодавстві існувала парадоксальна ситуація, коли відповідальність посадових осіб господарських товариств була передбачена, проте механізму відшкодування збитків, завданих товариству його ж посадовими особами... Детальніше

ДетальнішеIX Форум з корпоративного права: залишитись на плаву в час змін та постійних реформ

15-16 жовтня 2015 року ЦКП, у співпраці з Національною школою суддів України, провів у Харкові семінар «Реформа законодавства про банкрутство: формування належної судової практики».

У заході взяли участь понад 30 суддів з місцевих та апеляційних господарських судів Донецької,  Запорізької, Луганської, Полтавської, Сумської та Харківської областей. Він відбувся в Харківському апеляційному господарському суді, голова якого Павло Тихий та його заступник Олексій Крестьянінов забезпечили комфортні умови для роботи та й самі взяли участь у семінарі.

Директор Харківського регіонального відділення Національної школи суддів України Валентина Коржик, яка виступила на відкритті семінару, звернула увагу на  системність і важливість заходів Центру з підвищення кваліфікації суддів.   

Окреслюючи мету семінару, директор ЦКП Валентина Данішевська нагадала, що судова практика щодо банкрутства ще не є сталою... Детальніше