Новини

Покращення бізнес-клімату залежить не лише від влади, а й від суспільства та підприємницької спільноти. Про це говорила директор Центру комерційного права Валентина Данішевська у своєму виступі  під час громадських слухань, присвячених обговоренню результатів виконання державної регуляторної політики та дерегуляції у сфері господарської діяльності у 2015 році, що відбулись 21 січня.

Директор Центру зауважила, що громадські об’єднання та бізнес спільноти також мають звітувати про свою частину роботи з поліпшення регулювання господарської діяльності, адже їхні зважені та послідовні дії мають не менше значення, ніж дії влади.

   

Таку ж думку висловила й голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна, подякувавши всім, хто допомагає покращувати регуляторну політику в Україні. Одним з найважливіших здобутків минулого року пані Ляпіна назвала... Детальніше

Тест для влади

2015-12-31 16:39:21

Відтепер на Полтавщині теж використовуватимуть М-Тест для покращення місцевої регуляторної політики.

Центр комерційного права разом з Державною регуляторною службою провели навчальний семінар для  держслужбовців, громадських діячів та бізнесменів Полтавської області, на якому ознайомили з тонкощами використання інноваційного тесту малого підприємництва. П’ятдесят найактивніших громадян регіону дізналися, як з допомогою М-Тесту можна вдосконалювати діючі регуляторні акти, перевіряти доцільність прийняття нових та домагатись відхилення обтяжливих для бізнесу нормативних документів.

Голова Державної регуляторної служби розповіла, що з допомогою нової методики можна не лише порахувати вартість державного та місцевого регулювання для підприємництва, а й ефективно впливати на владу, для якої розпорядженням КМУ від 16 грудня 2015 року... Детальніше

Для виходу з кризи та економічного розвитку Україна потребує постійного збільшення обсягу іноземних інвестицій. Але, щоб зарубіжні компанії мали бажання займатися бізнесом в нашій державі, перш за все, ми повинні створити прості і комфортні умови для їх легалізації та подальшої діяльності.

Саме тому Центр комерційного права разом з Міністерством юстиції України нещодавно провели круглий стіл для обговорення реформи системи легалізації відокремлених підрозділів іноземних юридичних осіб. В заході взяли участь представники органів державної влади, правничої спільноти та бізнесу.

Всі учасники говорили про те, що акредитація представництв іноземних компаній повинна відбуватись таким чином, щоб потенційні інвестори не витрачали ні зайвої енергії, ні зайвого часу, ні зайвих грошей для виходу на український ринок. Тому ці проблеми потрібно вирішити в першу чергу. На цьому наголосив і Директор Департаменту державної реєстрації... Детальніше

Нарешті європейський підхід до регулювання бізнесу «Спочатку думай про малий» буде реалізовано і в Україні.

16 грудня Кабінет Міністрів ухвалив запровадження інноваційного для України інструменту оцінки впливу державних регуляторних актів – М-Тесту, прийнявши зміни до Постанови «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» №308. Це, безсумнівно, наближає нас до ЄС, адже введення в роботу тесту малого підприємництва відповідає виконанню вимог Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом  і нормам європейського законодавства щодо МСП, зокрема, його головному принципу «Think Small First».

Неабияку роль в затвердженні М-Тесту як обов’язкової процедури оцінки регуляторних актів відіграв і Центр комерційного права, адже новітній інструмент розроблено спільними зусиллями експертів ЦКП та Державної регуляторної служби. Застосування М-Тесту дозволить  визначити вартість... Детальніше

Днями українські ріелтори, експерти та представники ЗМІ палко обговорювали  питання можливості запровадження державного регулювання ріелторської діяльності. Дискусія розгорілася під час IV Національного форуму «Нерухомість України», приєднатись до якого у якості експерта запросили й директора Центру комерційного права Валентину Данішевську.

Так, керівник порталу нерухомості Domik.ua Віталій Котенко у своєму виступі розповів, що майже кожного дня стикається зі скаргами громадян на недбалість та корисливість вітчизняних представників ринку нерухомості. Саме це спонукало його звернутись до Президента України з електронною петицією про створення та прийняття Закону про ріелторську діяльність. І хоча ця ініціатива не отримала значної підтримки інтернет аудиторії, вона викликала широкий резонанс серед представників галузі та спровокувала їх... Детальніше

Саме на імплементацію цих світових засад підприємництва до національного законодавства були направлені пропозиції Центру комерційного права, які увійшли до Закону «Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», прийнятого Верховною Радою 26 листопада.

За новими правилами, які запрацюють вже з наступного року, приватні підприємці зможуть реєструвати свій бізнес там, де вони здійснюють свою діяльність, а не там, де вони проживають. Це буде корисним не тільки ФОП, але й їх контрагентам, які будуть точно знати, за якою адресою звертатись з комерційними пропозиціями, рекламаціями чи позовами. До того ж, ця новела допоможе підвищити функціональні можливості електронного реєстру бізнесу.

Відтепер до реєстру також можна буде внести відомості про всіх осіб, які вправі діяти від імені підприємств, що значно... Детальніше

З наступного року українці зможуть здійснювати продаж або дарування будинку, квартири чи іншої нерухомості у будь-якому місті незалежно від місцезнаходження майна. А паперові свідоцтва з голограмою відійдуть у минуле, оскільки для підтвердження прав на нерухомість  буде достатньо відомостей з відкритого електронного реєстру.

Обидві новели Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», ухваленого Верховною Радою 26 листопада 2015 року, є пропозиціями Центру комерційного... Детальніше

Про це наголошувала директор Центру комерційного права Валентина Данішевська під час презентації законопроекту №3132«Про внесення змін до деяких Законів України (щодо підвищення ефективності процедур банкрутства)» на семінарі для арбітражних керуючих, що відбувся 27 листопада у Хмельницьку. Саме на максимальне задоволення вимог кредиторів та, за можливості, збереження працюючого бізнесу націлені пропозиції авторів.

Йшлося також про те, що не лише законодавчі зміни, а і сумлінне та осмислене, націлене на кінцевий результат застосування вже діючого Закону є запорукою ефективності процедур банкрутства, а відтак і покращення позиції України у рейтингу Doing business.

Професійна спільнота Хмельниччини підтримала законодавчі пропозиції та привернула увагу до інших проблем, що заважають успішності санації та ліквідації боржника.

Валентина Данішевська та присутній на семінарі заступник директора Департаменту з питань... Детальніше

ДетальнішеГоловне – розрахуватись з боргами!

Більше 50 представників бізнес спільноти та регіональної влади Хмельниччини  розглянули правові можливості бізнесу впливати на регуляторну політику під час семінару, організованому Центром комерційного права спільно з Державною регуляторною службою України (далі –ДРС) 26 листопада 2015 року.

У семінарі взяли участь голова ДРС Ксенія Ляпіна, голова Хмельницької ОДА Михайло Загородній, представники місцевого Департаменту економічного розвитку промисловості та інфраструктури, депутати обласної ради, а також фахівці ЦКП. У своїх виступах експерти приділяли особливу увагу таким питанням, як здешевлення ведення бізнесу, зменшення адміністративного навантаження на МСБ та ліквідація зайвих бар’єрів для створення та розвитку підприємництва в Україні. Ксенія Ляпіна підкреслила ключову роль дерегуляції господарської... Детальніше

Громадська рада при Державній регуляторній службі України під час засідання 1 грудня 2015 року вирішила підтримати в своєму зверненні до уряду необхідність впровадження М-Тесту та прийняття відповідної постанови КМУ.

Голова Громадської ради при ДРС Доротич С. І. та заступник Голови ДРС Мірошніченко О. М.   наголосили, що цей регуляторний інструмент, який розробив Центр комерційного права, може суттєво допомогти в розробці ефективних регуляторних актів, що стосуються малого бізнесу, та забезпечити вплив громадськості на прийняття регуляторних рішень державними органами.

Нагадаємо, що М-Тест є аналогом європейського SME-Test. В  ЄС даний регуляторний інструмент застосовується з 2009 року для оцінки та мінімізації адміністративних витрат. Основною метою М-Тесту в Україні також є зменшення вартості державного регулювання для суб’єктів малого та середнього бізнесу, саме тому ЦКП за... Детальніше