Новини

1 березня 2016 року понад 60 суддів господарських судів з різних регіонів України зібралися разом під час навчального семінару, організованого Центром спільно з Національною школою суддів, щоб обмінятися досвідом та розглянути проблемні питання вирішення корпоративних спорів.

Розпочав захід заступник Голови Вищого Господарського суду України Геннадій Кравчук. Він подякував організаторам та відзначив важливість подібного професійного навчання, яке сприяє формуванню сталої та передбачуваної практики врегулювання корпоративних конфліктів. Пан Кравчук звернув увагу присутніх, що 25 лютого 2016 року під час пленуму ВГСУ було прийнято постанову, якою узагальнено практику вирішення корпоративних спорів та надано деякі рекомендації господарським судам щодо розгляду справ у цій сфері.

Традиційно до участі у семінарі запрошено Національну Комісію з цінних паперів та фондового ринку, яка формує стратегію розвитку корпоративного управління в... Детальніше

25 лютого Центр комерційного права та Державна регуляторна служба провели тренінг з використання М-Тесту для державних службовців Міністерства регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства України.

М-Тест розроблено та запроваджено на виконання вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і відповідає головному принципу європейського комерційного законодавства «Спочатку думай про малий». Адже саме ця частина підприємництва є рушійною силою національної економіки та головним роботодавцем країни. Однак, питома вартість обов’язкового регулювання для малого бізнесу  за різними оцінками вища в 10-100 разів, ніж для середнього та великого. Використання нового регуляторного інструменту допоможе змінити ситуацію шляхом зменшення адміністративного навантаження на дрібні підприємства.  За грубими підрахунками витрати малого бізнесу на виконання регулювання знизяться щонайменше на 25%.

Під час тренінгу... Детальніше

23 лютого працівники Міністерства охорони здоров’я відвідали навчальний семінар, на якому ознайомились зі змінами у методиці аналізу регуляторного впливу та з технологією проведення М-Тесту.

Експерти Державної регуляторної служби та Центру комерційного права пояснили учасникам заходу, що новий регуляторний інструмент допоможе зменшити витрати малого бізнесу на обов’язкове регулювання та сприятиме встановленню довірливого діалогу між владою і громадськістю.  

Розробники М-Тесту Юрій Юрченко  та Дмитро Ляпін на реальних прикладах продемонстрували можливість застосування тесту малого підприємництва, як на рівні центральних органів влади, так і на рівні місцевого самоврядування. Експерти  детально розповіли про структуру М-Тесту та пояснили, що застосування даного інструменту потребує лише знання своєї галузі та управлінський досвід. «Ключ до використання М-Тесту знаходиться у розподілі регулювання на складові підпроцеси. Все інше... Детальніше

18 лютого в Міністерстві фінансів України пройшов черговий навчальний семінар з М-Тесту, який організували Центр комерційного права разом з Державною регуляторною службою.

Представники Міністерства, які займаються розробкою нормативних актів, ознайомилися зі змінами в процедурі проведення аналізу регуляторного впливу та дізнались, як застосовувати у своїй роботі тест малого підприємництва (М-Тест), щоб зменшити витрати малого бізнесу на виконання регулювання.

Аудиторія проявила надзвичайну активність під час семінару, намагаючись з’ясувати всі нюанси використання нового регуляторного інструменту. Найбільший інтерес викликали способи проведення консультацій з бізнесом та розробка корегуючих заходів у рамках регулювання, яке збільшує адміністративне навантаження на суб’єктів малого підприємництва. Також учасники цікавились, як правильно рахувати витрати держави та як М-Тест буде впливати на загальний строк розробки нормативного... Детальніше

16 лютого відбувся третій навчальний семінар з М-Тесту для працівників центральних органів виконавчої влади, який пройшов у Міністерстві інфраструктури України.

На заході був присутній заступник Міністра інфраструктури Володимир Омелян.  Він подякував Центру комерційного права і Державній регуляторній службі за організацію семінару та звернувся до колег з проханням більш широко підходити до питання впровадження М-Тесту в свою роботу. «У нас дуже багато діючих нормативних актів, які створені бозна-коли і, насправді, не допомагають, а перешкоджають бізнесу та громадянам у повсякденному житті. Тому держава повинна покращити свою регуляторну політику та максимально вийти з ринку. Але не забуваймо, що реалізація реформ залежить від кожного з нас», - наголосив пан Омелян.

 Під час... Детальніше

11 лютого Центр комерційного права разом з Державною регуляторною службою (ДРС) провели навчальний семінар з використання М-Тесту для працівників Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Семінар відкрила голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна. У своєму виступі вона пояснила, що оновлений інструментарій оцінки регуляторного впливу допоможе вирішити відразу два завдання: реалізувати комунікативну стратегію, затверджену Кабінетом міністрів України, та довести раціональність владних рішень.

Основними спікерами семінару були науковий консультант Центру Юрій Юрченко, керівник відділу аналізу ефективності провадження регуляторної політикиДРСОлена Кричевська та старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Дмитро Ляпін.  

Олена Кричевська розповіла, як правильно проводити аналіз регуляторного впливу (АРВ). Зокрема, вона пояснила, з яких джерел брати цифрові дані  для... Детальніше

9 лютого відбувся навчальний семінар з використання М-Тесту для державних службовців Міністерства економічного розвитку та торгівлі, який організували Центр комерційного права разом з Державною регуляторною службою.

Голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна звернула увагу учасників на те, що в демократичній країнівлада повинна постійно комунікуватиз суспільством та доводити ефективність своїх рішень. Якщо нехтувати цими правилами, то громадськість втрачає довіру до влади та не сприймає реформи, оскільки не має можливості усвідомити їх значення. «Іншого способу довести результативність та мудрість наших рішень, аніж якісно написати аналіз регуляторного впливу (АРВ) та оприлюднити його, світ не винайшов», - наголосила Ксенія Ляпіна. За її словами, змістовний АРВ, в який було внесено зміни Постановою КМУ 1151, може бути як джерелом для зрозумілого... Детальніше

29 січня експерт Центру Юрій Юрченко та старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Дмитро Ляпін провели навчальний семінар щодо застосування М-Тесту для керівників територіальних секторів Державної регуляторної служби (ДРС).  Організаторами заходу виступили Програма USAID «Лідерство в економічному врядуванні» та ДРС.

Учасники семінару дізнались, що метою проведення тесту малого підприємництва є зменшення вартості державного регулювання для суб’єктів малого бізнесу, та отримали детальну інструкцію проведення М-Тесту. Розробники регуляторного інструменту на конкретних прикладах продемонстрували, як проводити консультації з представниками малого підприємництва щодо регулювання, як визначати адміністративне навантаження за допомогою методу стандартних витрат та як розробляти корегуючі (пом’якшувальні) заходи для малого бізнесу.

Нижче можна ознайомитись з презентаціями семінару.

Запитання стосовно М-Тесту... Детальніше

Скасування Господарського кодексу – це не реформа, це лише інструмент здійснення реформи у сфері комерційного права. Таку думку висловила директор Центру Валентина Данішевська на прес-конференції, яку нещодавно організувало Міністерство юстиції України.

Головне, щоб зміни торкалися саме змісту, а не форми. Адже для підприємців не важливо, в якому саме законі записано норми, що полегшують умови ведення комерційної діяльності. Для бізнесу важливий результат.

«Це слушна нагода, щоб скасувати такі категорії як «право господарського відання», тому що таке право не лише не зустрічається  у світовій практиці, а й створює умови для ухилення від виконання судових рішень та належного дотримання контрактів», – зазначила Валентина Данішевська. Саме на досягнення таких конкретних результатів, які відчутно покращать бізнес-клімат країни, і потрібно спрямувати зусилля робочої групи, до якої запрошено й експертів Центру.

Схожої позиції... Детальніше

27 січня Центр комерційного права разом з Державною регуляторною службою провели навчальний семінар для заступників Міністрів України, присвячений методиці обчислення стандартних витрат малого підприємництва на виконання регуляторних актів.

Відповідно до Постанови КМУвід 16.12.2015 р. № 1151 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 р. № 308» вже з березня цього року до всіх регуляторних актів, які стосуються малого бізнесу, буде застосовуватись М-Тест як складова частина аналізу регуляторного впливу (АРВ).

Голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна пояснила учасникам заходу, що оновлений формат АРВ допоможе розрахувати вартість адміністративного навантаження, показати масштаб проблеми на основі цифрових показників і, таким чином, довести доцільність прийняття нормативного документу. Тож, нововведення покращить відразу... Детальніше