Новини

Нещодавно Центр разом зі своїми партнерами Міністерством юстиції, Головним територіальним управлінням юстиції у Запорізькій областітаАсоціацією правників України провели круглий стіл на тему «Реформа законодавства про банкрутство: формування належної практики арбітражних керуючих», що відбувся у Запоріжжі.

Ця подія стала довгоочікуваною для усіх осіб, від яких залежить ефективність процедури банкрутства. Це була чудова можливість обговорити практичні проблеми, що виникають під час реалізації процедур банкрутства. Тому не дивно, що захід зібрав понад 60 учасників, серед яких були директор Центру Валентина Данішевська, експерт Центру Ігор Ніколаєв, судді господарського суду Запорізької області, представники Мін’юсту та Асоціації правників України, начальник Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Андрій Данов, а також близько 50 арбітражних керуючих зрізних областей України.

Експерти Центру... Детальніше

Зараз в Івано-Франківську проходить навчальний семінар «Реформа законодавства про банкрутство: формування незалежної судової практики», організований Центром комерційного права спільно з Національною школою суддів України.

В заході беруть участь 22 судді господарських судів з Рівненської, Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Тернопільської та Хмельницької областей. Також до заходу долучилися суддя Вищого господарського суду України Сергій Куровський, голова Комітету конкурсного права Асоціації правників України Ірина Сербін та заступник директора Департаменту з питань судової роботи та банкрутства – начальник Управління з питань банкрутства Юрій Моісеєв.

Учасники семінару за допомогою експертів Центру мають змогу знайти відповіді на проблемні питання, що виникають на усіх стадіях провадження у справі про банкрутство та при реалізації майна божника, а також ознайомитись із законодавчими ініціативами Центру щодо удосконалення системи... Детальніше

27 квітня директор Центру Валентина Данішевська виступила з презентацією на тему «Автоматизована система з відбору кандидатур арбітражних керуючих для призначення розпорядником майна»  на Форумі з реструктуризації та банкрутства, організований газетою Юридична практика.

Під час своєї доповіді пані Данішевська підкреслила, що автоматизована система повинна забезпечувати незалежність діяльності арбітражних керуючих. Одним з важливих критеріїв такої незалежності є об’єктивність та неупередженість при відборі кандидатур для призначення розпорядником майна.

 На думку директора Центру, щоб досягти поставленої мети, потрібно знищити будь-які можливості тиску на «невигідного» кандидата, обраного автоматизованою системою, з ціллю його відмови від справи та подальшого призначення розпорядника майна без застосування автоматизованої системи... Детальніше

Вже цієї осені Україна може отримати новий Закон про товариства з обмеженою відповідальністю. Про це заявив Голова Комітету Верховної Ради з питань економічної політики Андрій Іванчук під час круглого столу, який відбувся 7 квітня. Запровадження цього Закону суттєво покращить регулювання більш ніж 500 тисяч товариств, позитивно вплине на інвестиційний клімат та поверне в правове поле країни значну кількість великих підприємств, які зараз використовують закордонні юрисдикції.

Одним із головних авторів законопроекту є Центр комерційного права. Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів у своєму виступі подякувала Центру за особливий внесок у розробку і просування цього законопроекту та візначила, що експерти Центру вже не один рік опікуються реформою корпоративного управління. Загалом спільна робота розробників втілилась у сучасному... Детальніше

31 березня Валентина Данішевська взяла участь у круглому столі на тему «Реформування господарського законодавства України», який організували Вищий господарський суд України разом з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Інститутом економіко-правових досліджень НАН України.

Джерело фото: Юридична газета

Захід зібрав понад 100 учасників, серед яких були судді, науковці, представники вищих юридичних шкіл та громадськості. Ключовим питанням стало обговорення ініціативи Мін`юсту щодо скасування Господарського кодексу України.  Заступник Міністра юстиції Сергій Пєтухов під час свого виступу розповів про мету ініціативи, план діяльності робочої групи та про очікувані результати. Проте більшість присутніх, хоч і визнали необхідність перегляду значної частини норм Господарського кодексу, говорили про несвоєчасність таких грандіозних змін у вітчизняному законодавстві. В якості... Детальніше

Наприкінці березня Центр комерційного права та Державна регуляторна служба завершили цикл навчальних семінарів з використання М-Тесту для працівників центральних органів виконавчої влади.

Загалом протягом лютого та березня відбулось 17 семінарів, в яких взяли участь понад 720 розробника регуляторних актів від  більш ніж 60 державних органів. Працівники міністерств та інших органів виконавчої влади за допомогою експертів Центру та Державної регуляторної служби опанували методику М-Тесту та підготувались до виконання Постанови КМУ від 16.12.2015 р. № 1151 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 р. № 308», що набрала чинності 15 березні 2016 року та є обов’язковою до виконання державними органами всіх рівнів.

Також під час цих семінарів технологією М-Тесту оволоділи представники... Детальніше

30 березня відбулось засідання Комітету з питань правосуддя, експертної діяльності, банкрутства, виконання судових рішень та кримінальних покарань Громадської ради при Міністерстві юстиції України, яке очолила директор Центру Валентина Данішевська.

Фотограф: Кирило Чуботін, інформаційний портал "Банкрутство&Ліквідація"

Учасники засідання, серед яких були представники Мін`юсту, громадських організацій та ЗМІ, обговорили подальші дії, що необхідно здійснити для запровадження інституту приватних виконавців. Також експерти обмінялись думками та ідеями щодо підвищення ефективності державної виконавчої служби та реформування законодавства про судово-експертну діяльність.

Представники громадськості з ентузіазмом очікують на прийняття законопроектів №2506а та №2705а, якими буде запроваджено інститут приватних виконавців та забезпечено прозорість і ефективніть виконавчого провадження. Великі сподівання... Детальніше

24  березня директор Центру Валентина Данішевська відвідала презентацію проектів Офісу ефективного регулювання (Better RegulationDeliveryOffice), що спрямовані на зменшення державного контролю за веденням бізнесу. У заході взяли участь Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абрамовічус, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Клименко та голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна.

Усі спікери зазначили, що поштовхом для створення Офісу ефективного регулювання стала навчальна поїздка представників уряду та парламенту до Великобританії, яка є взірцем у сфері розбудови регуляторної політики. Під час цього візиту, організованого Центром за фінансового сприяння USAID, українська делегація ознайомилась з основними принципами комерційного законодавства ЄС, за допомогою яких можна покращити вітчизняний інвестиційний клімат. Так, з 15 березня в Україні вже діє європейський підхід «Спочатку думай про малий», на основі якого... Детальніше

16 березня відбулося експертне обговорення реформи виконання судових рішень, на якому були присутні представники Мін'юсту, парламенту, громадських та міжнародних організацій, юристи та судді.

Вже найближчим часом очікується прийняття в другому читанні двох прогресивних законопроектів «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів»(№2506а) та «Про виконавче провадження»(№2507а), які повинні докорінним чином змінити існуючу систему виконання судових рішень. Серед іншого передбачається запровадження інституту приватних виконавців,що вже позитивно зарекомендував себе у Східній Європі.

Заступник Міністра юстиції Сергій Шкляр відзначив, що... Детальніше

З березня 2016 року розробники регуляторних актів Міністерства екології та природних ресурсів України опанували технологію проведення тесту малого підприємництва під час навчального семінару, організованого Центром разом з Державною регуляторною службою.

Захід відкрила в. о. Міністра екології та природних ресурсів України Ганна Вронська. Вона подякувала організаторам за навчання та пояснила своїм колегам важливість змін, що відбуваються в регуляторній політиці. «Зараз наше завдання – максимального полегшити умови ведення бізнесу. Тому ми повинні підтримувати постійний діалог з громадськістю та замінити застарілі правила на нові ефективні регуляторні інструменти», - зазначила у своєму виступі пані Вронська.

В ході семінару представники Міністерства ознайомились зі структурою проведення М-Тесту, а також дізнались, як зробити цифрове обґрунтування проблеми регулювання, з яких джерел отримати дані для проведення розрахунків тесту малого підприємництва та як... Детальніше