Новини

Юридичний радник Центру комерційного права Ігор Ніколаєв під час прямого ефіру Громадського радіо розповів, що вже наступного року в Україні з’являться перші приватні виконавці, які складуть достойну конкуренцію державним виконавцям та забезпечать збільшення кількості виконаних судових рішень. Експерт Центру пояснив, якими повноваженнями будуть наділені приватні виконавці, яку відповідальність вони нестимуть за свою професійну діяльність та хто буде оплачувати їхні послуги.

Також Ігор Ніколаєв розвіяв міф, що приватні виконавці будуть схожі на колекторів. «Діяльність приватних виконавців жорстко регламентована процесуальним законодавством. Тому вони зможуть вчиняти дії лише стосовно майна чи грошових коштів боржника.  Набридати дзвінками чи приходити додому до відповідача у вихідний день приватні виконавці не будуть, оскільки ... Детальніше

5 жовтня 2016 року набули чинності Закони України «Про виконавче провадження» та «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», співавторами яких є експерти Центру комерційного права.

Найголовнішою новацією розпочатої реформи є запровадження інституту приватних виконавців, який створить певну конкуренцію Державній виконавчій службі. Планується, що перші приватні виконавці з’являться вже на початку наступного року. Вони будуть наділені такими ж повноваженнями, що і державні виконавці, однак не матимуть права виконувати рішення про виселення з житла, про позбавлення батьківських прав, а також рішення, у яких однією зі сторін є держава. За Законом, стати приватним виконавцем зможуть громадяни України віком від 25 років, що мають диплом магістра права, володіють українською мовою та склали кваліфікаційний іспит.

Очікується, що поява приватних виконавців значно збільшить кількість... Детальніше

Близько 40 учасників семінару з різних регіонів України зібралися, щоб обговорити найактуальніші питання, що виникають у практичній діяльності арбітражних керуючих. Зокрема, у заході беруть участь арбітражні керуючі, судді, представники державної влади, банківської та правничої спільноти з Одеської, Київської, Сумської, Черкаської, Кіровоградської, Дніпропетровської та Миколаївської областей.

Протягом семінару присутні розглядатимуть практичні аспекти застосування діючого законодавства про банкрутство, порядок продажу заставного майна боржника, продаж майна банкрута на аукціоні та шляхом заміщення активів. Також експерти Центру познайомлять учасників зі своїми законодавчими ініціативами щодо удосконалення системи банкрутства.

Важливість заходу полягає в тому, що арбітражні керуючі мають змогу обмінятися досвідом, обговорити проблемні моменти та знайти шлях для їх... Детальніше

Сьогодні Центр комерційного права разом з Програмою ПРООН з відновлення  Донбасу,  Донецькою Торгово-промисловою палатою та за підтримки місцевих органів влади проводять у місті Краматорську практичний семінар «Інструменти державної регуляторної політики: М-Тест та аналіз регуляторного впливу».

Під час заходу учасники оволодіють  новими інструментами регуляторної політики, за допомогою яких можна зменшити адміністративне навантаження на мале підприємництво та покращити бізнес клімат як східного регіону, так і країни в цілому. Також експерт Центру Юрій Юрченко розповість присутнім, як застосування М-Тесту допомагає громадськості ефективно впливати на прийняття рішень владою та підвищує роль державної регуляторної політики... Детальніше

Як відомо, вже менш ніж за місяць офіційно розпочнеться реформа системи виконання судових рішень, що передбачає запровадження в Україні нової професії приватних виконавців. Такі законодавчі зміни допоможуть значно збільшити кількість виконаних судових рішень і підвищити довіру бізнес спільноти та іноземних інвесторів до української судової системи.

Для того, щоб зазначена реформа  успішно відбулася, потрібно з самого початку сформувати позитивний імідж приватних виконавців. Одним із важливих факторів, який впливатиме як на сприйняття нової професії, так і на діяльність майбутніх приватних виконавців, є страхування їхньої цивільно-правової відповідальності. Тому обговорити це питання зібралося близько 60 учасників, серед яких: заступник Міністра юстиції України Сергій Шкляр, член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг Олександр Зальотов, президент Нотаріальної палати України Володимир Марченко, приватні... Детальніше

Зараз у місті Суми проходить круглий стіл на тему «Реформа законодавства про банкрутство: формування належної  практики арбітражних керуючих», організований Центром комерційного права разом з Міністерством юстиції України,  Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області  та Комітетом з конкурсного права Асоціації правників України.

Головними спікерами заходу є директор Центру комерційного права Валентина Данішевська, юридичний радник Центру комерційного права Ігор Ніколаєв, директор Департаменту судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Юрій Моісеєв, начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина Свистун, завідувач Сектору з... Детальніше

Нещодавно директор Центру Валентина Данішевська взяла участь у робочий дискусії «Громадські акценти щодо напрямків державної політики з питань захисту інтелектуальної власності у контексті судової та податкової реформ», що відбулася у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України з ініціативи Громадської ради при Мінекономрозвитку.

До дискусіїтакож долучилися представники виконавчих органів влади, Верховної Ради,   міжнародних організацій, члени Громадських рад при Міністерстві юстиції, Міністерстві фінансів, Державній службі інтелектуальної власності, а також судді різних рівнів.

Мета зустрічі – започаткування та підтримка постійного діалогу між владою та громадськістю під час реформування податкової та судової систем. Адже такий діалог дозволить забезпечити сталий позитивний результат змін у сфері захисту інтелектуальної власності. Цього разу сторони говорили про необхідність зміни податкового навантаження на роялті задля... Детальніше

Нещодавно Центр комерційного права разом з Асоціацією правників України провели круглий стіл «Зарахування зустрічних вимог при формуванні статутного капіталу товариств: українська практика та міжнародний досвід».

У заході взяли участь представники державних органів влади, банківської спільноти, страхових та інвестиційних компаній, а також юристи та науковці. Головними доповідачами заходу були директор Центру Валентина Данішевська, головний експерт Центру з правознавства Юрій Попов та голова комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку Анна Бабич.

Учасники круглого столу обговорили можливість імплементації до вітчизняного законодавства європейської практики зарахування зустрічних вимог юридичної особи та інвестора-учасника при формуванні статутного капіталу, а також розглянули проблеми, з якими стикаються інвестори при формуванні статутного капіталу в Україні.

Директор Центру Валентина Данішевська наголосила, що детальний аналіз і... Детальніше

Цього тижня у Міністерстві юстиції України відбулася нарада з застосуванням skype-зв’язку, під час якої представники Мінюсту, експерти Центру та громадської організації Easy Business обговорили з представниками Міжнародного валютного фонду (Чанда Маріна ДеЛонг та Рікардо Яудес, Вашингтон) можливості удосконалення проекту закону №3132 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо підвищення ефективності процедур банкрутства)».

Узгодження позицій МВФ та Робочої групи щодо реформи системи банкрутства дозволить сформувати спільне стратегічне бачення розвитку законодавства у цій сфері та пересвідчитись, що норми проекту закону №3132 відповідають найкращим світовим стандартам у сфері регулювання відносин між неплатоспроможним боржником та його кредиторами. Така відповідність має величезне значення, адже завдяки цьому буде забезпечено покращення вітчизняного бізнес-клімату та підвищено показники України у загальному рейтингу «DoingBusiness».

Нагадаємо, що... Детальніше

Сьогодніу Харкові розпочався дводенний навчальний семінар «Корпоративні конфлікти: практика врегулювання та розглядів спорів» для суддів господарських судів. Організаторами заходу є Центр комерційного права, Національна школа суддів, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України, а також Харківський апеляційний господарський суд.

Близько 70 учасників заходу з восьми областей України протягом двох днів розглядатимуть практичні аспекти застосування законодавства у сфері корпоративного права. А експерти Центру допоможуть присутнім знайти відповіді на проблемні питання, що виникають при розгляді корпоративних спорів.

Крім того, юридичний радник Центру Сергій Юргелевич розповість про кращу практику країн ЄС використання Європейського модельного закону про компанії та уроки, які може винести Україна з європейського досвіду. Головний експерт Центру з правознавства Юрій Попов зробить огляд нового різновиду процесуального представництва ... Детальніше