Новини CLPU

Центр комерційного права разом з Міністерством юстиції України продовжують знайомити усіх бажаючих з новою професією приватного виконавця.

Понад 70 професійних юристів та арбітражних керуючих з центральних та західних областей України зібралися у Львові прослухати лекції про діяльність приватних виконавців, а також попрактикуватись у проходженні анонімного тестування.

Перший день семінару відкрили начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Журковський, перший заступник директора Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Костянтин Сілкін та директор Центру комерційного права Валентина Данішевська.

Спікери заходу ознайомили присутніх з такими питаннями, як: статус та принципи роботи приватного виконавця, особливості психологічної взаємодії зі стягувачем та боржником, застосування медіації під час виконання судового рішення. Також потенційні представники нової юридичної професії... Детальніше

14 лютого відбулося громадське обговорення на тему «Проблеми із неплатоспроможністю підприємств та шляхи їх вирішення», організоване Міністерством юстиції України за підтримки Центру комерційного права.

Представники влади, громадськості, арбітражні керуючі та юристи обмінялись своїми ідеями щодо удосконалення системи банкрутства, розвиток якої впливає як на бізнес клімат всередині країни, так і на міжнародну конкурентоспроможність національної економіки.

Зараз за показниками банкрутства Україна займає лише 150 місце серед 190 країн у рейтингу DoingBusiness, тоді як Польща посідає 27-ме місце, а США – 5-е. Змінити ситуацію на краще можливо, якщо, по-перше, попередити використання банкрутства заради звільнення від боргів, по-друге, не ототожнювати процедуру банкрутства з ліквідацією підприємтства, і, нарешті, усвідомити, що банкрутство – це пільга для добросовісного боржника, а не його покарання. В Україні, поки що, більшість... Детальніше

Напочатку лютого у місті Хмельницькому відбулася ІV Всеукраїнська правнича школа з питань банкрутства, органінована Асоціацією правників України спільно з Центром комерційного права та Хмельницьким університетом управління та права.

Захід проходив у формі дискусії, під час якої фахові юристи ознайомили студентів з теоретичними та практичними аспектами інституту банкрутства, діючим законодавством у цій сфері, а також з особливостями  професії арбітражного керуючого. Юридичний радник Центру Ігор Ніколаєв виступив з доповіддю на тему «Реформа системи банкрутва як фактор економічного зростання». Зокрема, студенти дізналися про законодавчі ініціативи ЦКП, які спрямовані на удосконалення системи банкрутства в Україні, та про зміст проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності процедур банкрутства» №3132-д. Також експерт ЦКП розповів майбутнім юристам про запровадження нової професії... Детальніше

Близько 70 осіб з різних регіонів України зібралися у стінах Хмельницького університету управління та права, щоб ознайомитися з особливостями професії приватного виконавця.

Протягом першого дня учасники заходу отримали знання, які допоможуть їм освоїти нову професію та підготуватись до кваліфікаційного іспиту. Зокрема, були розкриті питання щодо доступу до професії, статусу приватного виконавця, використання медіації у діяльності приватного виконавця, запобігання корупції у діяльності приватного виконавця, економіки діяльності приватного виконавця, виконавчого провадження, реалізації майна боржника на електронному аукціоні.

 Другий день семінару проходив у ДП «Національні інформаційні системи», де потенційні приватні виконавці отримали практичні навички роботи з державними реєстрами та пройшли тренувальне автоматизоване тестування. 

Детальніше

Нещодавно за ініціативи Центру та Вищого господарського суду України відбувся круглий стіл «Корпоративний договір: доктрина та зарубіжний досвід». У заході взяли участь судді господарських судів, представники органів державної влади, науковці та експерти у галузі корпоративного управління та юристи-практики.

Юридичний радник Центру Сергій Юргелевич презентував огляд зарубіжної практики укладеннякорпоративнихдоговорів. Учасники заходу обговорили напрями розвитку цього важливого корпоративного інструменту в Україні, зважаючи на необхідність підвищення конкурентоспроможності української юрисдикції в умовах глобалізацї та конвергенції двох правових систем. Також присутні дискутували на тему застосування іноземного права до таких угод, договірної підсудності тощо.

Директор Центру Валентина Данішевська під час свого виступу наголосила, що незалежно від обраного шляху важливою є кваліфікована підготовка положень корпоративних договорів, що забезпечить... Детальніше

Центр комерційного права разом з Міністерством юстиції продовжують навчати осіб, які бажають стати приватними виконавцями.

На дводенному семінарі у місті Дніпрі зібралося близько 70 учасників з різних регіонів України, щоб отримати знання та навички, які дають змогу усвідомити ступінь своєї готовності до нової професії та чіткий орієнтир для подальшого навчання та самовдосконалення.

У своїй вступній промові директор Центру пані Валентина Данішевська надихнула всіх на плідну роботу протягом семінару та заохотила до опанування нової професії приватного виконавця.

Протягом першого дня учасники заходу обговорили такі питання, як: статус приватного виконавця, психологічні аспекти взаємодії приватного виконавця та боржника, використання медіації приватним виконавцем для добровільного виконання боржником судових рішень, економіка діяльності приватного виконавця, запобігання корупції у діяльності приватного виконавця та конфлікт інтересів, практичні... Детальніше