Новини CLPU

Як відомо, вже менш ніж за місяць офіційно розпочнеться реформа системи виконання судових рішень, що передбачає запровадження в Україні нової професії приватних виконавців. Такі законодавчі зміни допоможуть значно збільшити кількість виконаних судових рішень і підвищити довіру бізнес спільноти та іноземних інвесторів до української судової системи.

Для того, щоб зазначена реформа  успішно відбулася, потрібно з самого початку сформувати позитивний імідж приватних виконавців. Одним із важливих факторів, який впливатиме як на сприйняття нової професії, так і на діяльність майбутніх приватних виконавців, є страхування їхньої цивільно-правової відповідальності. Тому обговорити це питання зібралося близько 60 учасників, серед яких: заступник Міністра юстиції України Сергій Шкляр, член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг Олександр Зальотов, президент Нотаріальної палати України Володимир Марченко, приватні... Детальніше

Зараз у місті Суми проходить круглий стіл на тему «Реформа законодавства про банкрутство: формування належної  практики арбітражних керуючих», організований Центром комерційного права разом з Міністерством юстиції України,  Головним територіальним управлінням юстиції у Сумській області  та Комітетом з конкурсного права Асоціації правників України.

Головними спікерами заходу є директор Центру комерційного права Валентина Данішевська, юридичний радник Центру комерційного права Ігор Ніколаєв, директор Департаменту судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Юрій Моісеєв, начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина Свистун, завідувач Сектору з... Детальніше

Нещодавно директор Центру Валентина Данішевська взяла участь у робочий дискусії «Громадські акценти щодо напрямків державної політики з питань захисту інтелектуальної власності у контексті судової та податкової реформ», що відбулася у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України з ініціативи Громадської ради при Мінекономрозвитку.

До дискусіїтакож долучилися представники виконавчих органів влади, Верховної Ради,   міжнародних організацій, члени Громадських рад при Міністерстві юстиції, Міністерстві фінансів, Державній службі інтелектуальної власності, а також судді різних рівнів.

Мета зустрічі – започаткування та підтримка постійного діалогу між владою та громадськістю під час реформування податкової та судової систем. Адже такий діалог дозволить забезпечити сталий позитивний результат змін у сфері захисту інтелектуальної власності. Цього разу сторони говорили про необхідність зміни податкового навантаження на роялті задля... Детальніше

Нещодавно Центр комерційного права разом з Асоціацією правників України провели круглий стіл «Зарахування зустрічних вимог при формуванні статутного капіталу товариств: українська практика та міжнародний досвід».

У заході взяли участь представники державних органів влади, банківської спільноти, страхових та інвестиційних компаній, а також юристи та науковці. Головними доповідачами заходу були директор Центру Валентина Данішевська, головний експерт Центру з правознавства Юрій Попов та голова комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку Анна Бабич.

Учасники круглого столу обговорили можливість імплементації до вітчизняного законодавства європейської практики зарахування зустрічних вимог юридичної особи та інвестора-учасника при формуванні статутного капіталу, а також розглянули проблеми, з якими стикаються інвестори при формуванні статутного капіталу в Україні.

Директор Центру Валентина Данішевська наголосила, що детальний аналіз і... Детальніше

Цього тижня у Міністерстві юстиції України відбулася нарада з застосуванням skype-зв’язку, під час якої представники Мінюсту, експерти Центру та громадської організації Easy Business обговорили з представниками Міжнародного валютного фонду (Чанда Маріна ДеЛонг та Рікардо Яудес, Вашингтон) можливості удосконалення проекту закону №3132 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо підвищення ефективності процедур банкрутства)».

Узгодження позицій МВФ та Робочої групи щодо реформи системи банкрутства дозволить сформувати спільне стратегічне бачення розвитку законодавства у цій сфері та пересвідчитись, що норми проекту закону №3132 відповідають найкращим світовим стандартам у сфері регулювання відносин між неплатоспроможним боржником та його кредиторами. Така відповідність має величезне значення, адже завдяки цьому буде забезпечено покращення вітчизняного бізнес-клімату та підвищено показники України у загальному рейтингу «DoingBusiness».

Нагадаємо, що... Детальніше

Сьогодніу Харкові розпочався дводенний навчальний семінар «Корпоративні конфлікти: практика врегулювання та розглядів спорів» для суддів господарських судів. Організаторами заходу є Центр комерційного права, Національна школа суддів, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України, а також Харківський апеляційний господарський суд.

Близько 70 учасників заходу з восьми областей України протягом двох днів розглядатимуть практичні аспекти застосування законодавства у сфері корпоративного права. А експерти Центру допоможуть присутнім знайти відповіді на проблемні питання, що виникають при розгляді корпоративних спорів.

Крім того, юридичний радник Центру Сергій Юргелевич розповість про кращу практику країн ЄС використання Європейського модельного закону про компанії та уроки, які може винести Україна з європейського досвіду. Головний експерт Центру з правознавства Юрій Попов зробить огляд нового різновиду процесуального представництва ... Детальніше