Новини CLPU

Центр комерційного права спільно із Чернівецьким територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі - ДКЦПФР) провели у м. Чернівці засідання круглого столу за участі 47 представників акціонерних товариств. Учасники заходу обговорили державні пріоритети на шляху до впровадження Закону України «Про акціонерні товариства», зміни до Закону України «Про акціонерні товариства» та проблемні питання застосування деяких його положень.

Відкрили круглий стіл Віталій Булат, начальник Чернівецького територіального управління ДКЦПФР, та Валентина Данішевська, директор Центру комерційного... Детальніше

ДетальнішеКруглий стіл на тему «Закон України «Про акціонерні товариства»: проблеми впровадження», м....

19-20 квітня 2011 р. Центр комерційного права спільно з Вищим господарським судом України провели науково-практичну конференцію на тему «Захист права власності: правове регулювання та судова практика». Серед 130 учасників конференції були присутні представники органів державної влади, судді Верховного суду України, Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів, відомі науковці та визнані експерти у зазначеній галузі.

Відкрив конференцію Віктор Москаленко, заступник Голови Вищого господарського суду України. У своєму вітальному слові він зазначив, що кількість судових справ пов’язаних із захистом прав власності є досить значною та постійно зростає. Так господарськими судами у 2010 році розглянуто 393 справи пов’язані із захистом прав на землю, 456 справ щодо інтелектуальної власності та 201 справа пов’язана із обігом цінних паперів.

Attachments: Детальніше

ДетальнішеЗабезпечення захисту права власності – пошук оптимальних рішень

Центр комерційного права спільно із Спілкою підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України провели 19 травня 2011 року у м. Луганськ черговий семінар із програми правової просвіти підприємців. В заході взяли участь понад 60 підприємців. Обговорювались зміни в системі оподаткування та звітності; проблеми проведення планових та позапланових перевірок; форми та методи вирішення комерційних спорів; проблеми фінансування підприємництва (кредитування, лізинг) та ін.

Як виявило анкетування, найбільш цікавими для аудиторії виявились питання проведення перевірок, способів захисту своїх прав, проблемні аспекти трудових відносин, бухгалтерські нюанси заповнення декларацій.

Детальніше

ДетальнішеПравова просвіта підприємців у м. Луганськ, 19 травня 2011 р.

16 травня 2011 року Центр комерційного права спільно з Національною школою суддів України, провели семінар на тему «Правове забезпечення та практика розгляду справ про банкрутство у господарських судах України». У семінарі взяли участь судді місцевих та апеляційних господарських судів. Учасники семінару обговорили концептуальні засади законодавства України про банкрутство, практику Вищого Господарського Суду України в справах про банкрутство, проблемні питання застосування інститутів банкрутства фізичних осіб та транскордонного банкрутства. Окрему увагу було присвячено законодавчим змінам в напрямку вдосконалення процедур банкрутства, що їх буде здійснено на виконання Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки.

Семінар мав на меті підвищення кваліфікації суддів, стимулювання дискусії практиків та науковців щодо вирішення актуальних проблем застосування законодавства про банкрутство, а також сприяння формуванню... Детальніше

ДетальнішеСемінар "Правове забезпечення та практика розгляду справ про банкрутство у господарських судах...

Центр комерційного права спільно із Спілкою підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України (Волинське регіональне відділення) та Хмельницькою торгово-промисловою палатою провели 14 квітня 2011 року у м. Хмельницький та 15 квітня 2011 року у м. Луцьк чергові семінари із програми правової просвіти підприємців. Обговорювалися зміни в системі оподаткування та звітності; проблеми проведення планових та позапланових перевірок; форми та методи вирішення комерційних спорів; проблеми фінансування підприємництва (кредитування, лізинг) та ін.

Учасники семінару високо оцінили практичність та професіоналізм проведеного... Детальніше

ДетальнішеПравова просвіта підприємців у м. Хмельницький та м. Луцьк, 14-15 квітня 2011 р.

Центр комерційного права спільно із Спілкою підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України та Кіровоградською торгово-промисловою палатою провів 30 березня 2011 року у м. Черкаси та 31 березня 2011 року у м. Кіровоград чергові семінари із програми правової просвіти підприємців. В заходах взяли участь понад 70 представників малого та середнього бізнесу. Обговорювалися зміни в системі оподаткування та звітності; проблеми проведення планових та позапланових перевірок; форми та методи вирішення комерційних спорів; проблеми фінансування підприємництва (кредитування, лізинг) тощо.

Ігор Ніколаєв, юридичний радник ЦКП проаналізував деякі питання договірного права та звернув увагу аудиторії на питання форм та методів вирішення комерційних спорів. Зокрема було розглянуто проблемні питання обрання належної форми договору та способів його укладання, суттєві умови договору та види договорів. Також обговорено способи захисту... Детальніше

ДетальнішеПравова просвіта підприємців у м. Черкаси та м. Кіровоград, 30-31 березня 2011 року