Чи може суд апеляційної інстанції переглянути кандидатуру арбітражного керуючого?

Відповідь та обґрунтування: При вирішенні цього питання варто виходити із того, чиїм повноваженням є визначення кандидатури арбітражного керуючого. Законом про банкрутство право визначити кандидатуру арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень у справах про банкрутство надано суду першої інстанції. Зокрема, абзацами 4 та 6 частини 1 статті 114 Закону про банкрутство:

«У разі, якщо від відібраного арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла згода стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих»;

«Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованих комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно».

Тобто, це дискреційне повноваження суду першої інстанції, яке він реалізує виходячи із своїх внутрішніх переконань.