Участь кредитора, який має 25% вимог, в комітеті кредиторів

 

Питання:

У ч.6 ст.26 Закону про банкрутство передбачено, що кредитор, що має двадцять п’ять і більше  відсотків голосів, автоматично включається до складу комітету кредиторів. Як правильно розуміти це положення Закону за ситуації, коли вимоги  кредитора стали такими, що становлять більше 25 відсотків голосів, в результаті апеляційного, касаційного перегляду ухвали за результатами розгляду грошових вимог, через сплив часу  комітет кредиторів уже обраний, а арбітражний керуючий ухиляється від проведення зборів кредиторів з тим, щоб не допустити входження даного кредитора до складу комітету. Можливо і не слід проводити збори кредиторів, а представнику даного кредитора з’являтись на засідання комітету і приймати участь в його роботі?

 

Відповідь та аргументація:

Наявність у кредитора сукупно понад 25% вимог передбачає автоматичне включення до складу комітету кредиторів (ч.6 ст.26 Закону про банкрутство).

Якщо вимоги кредитора збільшилися за рахунок апеляційного чи касаційного перегляду рішення суду та склали понад 25%, то і в цьому випадку даний кредитор повинен автоматично увійти до складу комітету кредиторів.

Проводити збори при цьому не потрібно, адже такий кредитор потрапляє до комітету на підставі Закону, а не на підставі рішення зборів кредиторів.