Чи може суд зобов’язати ліквідатора заново сформувати представницькі органи кредиторів?

Питання: Чи може суд зобов’язати ліквідатора заново сформувати представницькі органи кредиторів (збори кредиторів та комітет кредиторів) в ліквідаційній процедурі?

Відповідь та обґрунтування:

Суд не може зобов’язати ліквідатора заново сформувати представницькі органи кредиторів (збори кредиторів та комітет кредиторів) в ліквідаційній процедурі, оскільки таке повноваження не випливає із закону. Це суперечило б статті 19 Конституції України, відповідно до вимог якої «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».