Призначення голови ліквідаційної комісії ліквідатором у справі

Питання: Як діяти суду у випадку, якщо для призначення ліквідатором у справі пропонується голова ліквідаційної комісії, яка здійснювала процедуру самоліквідації, який входить до числа арбітражних керуючих з отриманням відповідного свідоцтва та внесенням до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України?

 

Відповідь та обґрунтування:

Згідно з ч.2 ст. 95 Закону суд призначає ліквідатором:

  1. або арбітражного керуючого – «в порядку, передбаченому Законом для призначення розпорядника майна» (через автоматизовану систему);
  2. або голову ліквідаційної комісії, яка здійснювала процедуру самоліквідації, незалежно від того, чи входить така особа до числа арбітражних керуючих, чи ні.