Наслідки порушення порядку проведення зборів кредиторів, про які розпорядник майна не повідомив письмово уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників боржника

Питання: Чи може суд вважати порушенням порядку проведення зборів і зобов’язувати розпорядника майна провести нові збори, якщо розпорядник майна не повідомив письмово уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників боржника про місце і час проведення зборів кредиторів?

 

Відповідь і обґрунтування:

Відповідно до вимог ч.1 ст.26 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.

Якщо розпоряднику майна було відомо про обрання уповноваженої особи, але він не повідомив письмово уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників боржника про місце і час проведення зборів кредиторів – це є порушенням порядку проведення зборів. Якщо ж арбітражному керуючому не було повідомлено (відомо) про обрання уповноваженої особи – це не є порушенням.

Відповідаючи на запитання, чи є таке порушення підставою зобов'язувати розпорядника майна проводити повторні збори, необхідно виходити із такого. Якщо є можливість (з огляду на обмеженість процедури розпорядження майном в часі: 115 днів + 2-а місяці, на які може бути продовжено процедуру) призначити та провести нові збори, такі збори необхідно проводити. Якщо ж такої можливості немає, то наслідки будуть такі ж, як і у випадку, коли комітетом кредиторів у межах строку дії процедури розпорядження майном не прийнято жодного рішення – господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (ч.4 ст.27 Закону).

Це порушення може бути підставою для заміни розпорядника майна (ч.3 ст.114 Закону).