Відбулося експертне обговорення проекту Кодексу професійної етики приватних виконавців

 

21 вересня 2017 року Центр комерційного права спільно з Міністерством юстиції, проектом USAID «Нове правосуддя», проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», офісом координатора проектів ОБСЄ в Україні, Міжнародною організацією права розвитку (IDLO), а також компанією «ТОДА груп» провели круглий стіл, під час якого презентували проект Кодексу професійної етики приватних виконавців.

 

Проект, який розробили експерти Центру на основі найкращої практики різних країн, був запропонований як основа для подальшого обговорення. Згодом до удосконалення змістовної частини проекту Кодексу долучилися й інші проекти міжнародної технічної допомоги та донорські організації. Зокрема, на сайті ЦКП опубліковано пропозиції міжнародного експерта Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Даміра Сіте.

Під час круглого столу експерти Центру презентували доопрацьований варіант проекту Кодексу професійної етики приватних виконавців, яким врегульовується такі питання як: взаємовідносини з колегами, кваліфікація та професійна компетентність, незалежність та конфлікт інтересів, зв’язки з громадськістю та комунікація зі ЗМІ, збереження конфіденційності, взаємовідносини з учасниками виконавчого провадження, старанність та адекватність виконавчих заходів, ефективність, популяризація професії та заборона реклами. Проектом також пропонується створити Комісію з етики, до якої будуть залучені кваліфіковані фахівці, для того щоб кожен приватний виконавець мав змогу отримати професійні поради та консультації щодо стилю поведінки у складних неоднозначних ситуаціях. 

Найбільшу зацікавленість в учасників круглого столу викликали питання ступеню деталізації етичних норм у контексті можливості притягнення приватних виконавців до дисциплінарної відповідальності за їх порушення, участі приватних виконавців у політичній та громадській діяльності, можливість використовувати рекламу для поширення інформації про свої послуги серед потенційних клієнтів та вимоги щодо обов’язкового авансування витрат виконавчого провадження як способу запобігання недобросовісній конкуренції.

 

Директор Центру Валентина Данішевська зауважила, що саме Кодекс професійної етики допоможе приватним виконавцям на початковому етапі діяльності продемонструвати свої високі стандарти та заручитися довірою суспільства, тому не варто зволікати з його прийняттям. А Заступник Міністра юстиції Сергій Шкляр наголосив, цей документ необхідно прийняти вже на першому з’їзді приватних виконавців.

Експерти Центру продовжують працювати над текстом Кодексу та запрошують усіх приватних виконавців активно долучатися до опрацювання документу. Надсилати свої пропозиції можна на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.