Експерти обговорили перші результати реформи виконавчого провадження в Україні

6 вересня у Києві відбувся ІІ Міжнародний форум з виконавчого провадження, організований видавництвом «Юридична практика».

У фокусі дискусії були питання щодо перших оцінок реформи системи виконання судових рішень, запровадження нової професії приватних виконавців, а також проблемні моменти, які виникають під час виконавчого провадження та розгляду спорів з цього приводу у судах.

viber_image_1.jpg

Серед учасників форуму були приватні виконавці, юристи, міжнародні експерти та представники Мін'юсту. Зокрема, заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Сергій Шкляр під час відкритого інтерв’ю розповів про подальші кроки реалізації реформи та перспективи функціонування інституту приватних виконавців.

Директор Центру Валентина Данішевська виступила перед учасниками форуму з доповіддю щодо законодавчого регулювання виконавчого провадження за проектами нових процесуальних кодексів.  Пані Данішевська звернула увагу присутніх на деякі дискусійні питання, які потребують доопрацювання. Зокрема, у проектах по-різному прописана норма про обов’язковість виконання судових рішень, що може стати причиною серйозних проблем та сприяти втручанню у процес виконання осіб, які не є учасниками справи.

viber_image2.jpg 

Також директор ЦКП відзначила, що норми про відстрочення виконання судово рішення є пережитком радянських часів, якого варто позбутися. На її думку, подібне відстрочення допистиме лише для відповідачів -  фізичних осіб, оскільки в Україні поки що немає інституту банкрутства фізичних осіб. Решта боржників, які знаходяться у скрутному становищі, повинні звертатись до суду з проханням порушити справу про банкрутство і таким чином домагатися розстрочення, відстрочення чи прощення боргів. Саме такий варіант є справедливим, адже в такому процесі братимуть участь усі кредитори, а не один з них.

viber_image3.jpg

Загалом участь Центру у форумі надала можливість поширити серед юридичної спільноти інформацію щодо своєї діяльності та ідеології реформи системи виконання судових рішень, а також сприяла підвищенню правової грамотності серед широкого кола юристів.