Продаж майна забудовника у вигляді майнових прав чи речей

Питання: Яким чином впливає на ціну «оптовий» продаж (всіх квартир в будинку одним лотом) під виглядом так званого «ЦМК» або продаж на аукціоні іпотечних квартир у вигляді майнових прав, а не речей? Що має здійснити суд та арбітражний керуючий, аби продаж відбувся за найвищою ціною?

Відповідь: Продаж квартир у введеному в експлуатацію будинку у вигляді майнових прав (тобто квартир, на які не оформлене право власності боржника) або «оптом» зазвичай дає нижчу ціну. Суд має дослідити питання доцільності такого продажу, за необхідності, відмовити в наданні згоди на такий продаж квартир, які або майнові права на які є предметом забезпечення. В цьому випадку арбітражний керуючий має оформити право власності на такі квартири і продавати їх кожну окремо.

Обґрунтування: Визначальним при проведенні аукціону є продаж майна боржника за найвищою ціною.

Відповідно до ч. 5 ст. 44 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ліквідатор здійснює продаж майна боржника у вигляді цілісного майнового комплексу. У разі, якщо продати майно боржника у вигляді цілісного майнового комплексу не вдалось, ліквідатор здійснює продаж майна боржника частинами. Сукупність квартир не є цілісним майновим комплексом (якщо тільки вона не використовується у якості готельного комплексу у готельному бізнесі)[1]Див. відповідь на питання «Що таке «цілісний майновий комплекс»?»