В Україні офіційно з’явились приватні виконавці

7 липня 2017 року відбулося урочисте вручення свідоцтв першим 70 приватним виконавцям, які успішно склали кваліфікаційний іспит.

Свої привітання першопрохідцям висловили заступник Міністра юстиції України Сергій Шкляр, координатор проектів ОБСЄ в Україні Джефрі Ерліх, представник проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Ірина Жаронкіна, директор Інститут права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України Катерина Чижмарь, а також експерт Центру комерційного права Ігор Ніколаєв.

 Очікується, що приватні виконавці допоможуть суттєво збільшити кількість виконаних судових рішень, забезпечать нові надходження до державного бюджету шляхом сплати податків та зборів, сприятимуть підвищенню довіри суспільства до судової системи та покращенню інвестиційного клімату країни.

Але для початку професійної діяльності приватні виконавці, які вже склали іспит та отримали посвідчення, повинні обладнати офіс відповідно до вимог Закону, застрахувати свою цивільно-правову відповідальність, опанувати роботу Єдиних реєстрів та подати заяву на внесення їх у Єдиний реєстр.

Приватний виконавець Катерина Шмідт повідомила, що планує розпочати свою практику, як тільки буде вирішено усі організаційні питання. Пані Катерина має досвід роботи у Державній виконавчій службі, проте відзначає, що зараз відчуває набагато більшу мотивацію та відповідальність. Приватний виконавець Андрій Авторгов розповів, що вже має потенційних клієнтів, тому початок нової діяльності також відкладати не буде. На його думку, найближчим часом потрібно сформувати Асоціацію приватних виконавців для захисту професійних прав та забезпечення належної якості послуг. З цією думкою погоджується і приватний виконавець Валерій Притуляк, який збирається розпочати свою професійну діяльність у місті Одесі. Пан Валерій вважає, що, незважаючи на деякі недоліки законодавства та інші труднощі, інститут приватних виконавців приречений на успіх.

Нагадаємо, що Центр комерційного права опікується реформою системи виконання судових рішень ще з 2007 року. За допомогою експертів ЦКП було розроблено чинне законодавство, напрацьовано правила страхування відповідальності приватних виконавців, реалізовано масштабне навчання кандидатів у приватні виконавці, створено тестові завдання для кваліфікаційного іспиту, випущено та розповсюджено методичний посібник для виконавців «Вексель у виконавчому провадженні».

Центр планує і надалі опікуватись реалізацією реформи та докладати усіх зусиль для того, щоб інститут приватних виконавців успішно розвивався. Зокрема, на найближчий час Центром заплановано допомогти приватним виконавцям у формуванні самоврядної організації, провести низку семінарів з виконавчого провадження задля підвищення кваліфікації приватних виконавців, випустити другий із серії методичний посібник для виконавців, присвячений зверненню стягнення на майнові права інтелектуальної власності.