Нещодавно у Міністерстві юстиції відбулася презентація проекту орієнтовного договору страхування діяльності приватного виконавця.

Основні правила страхування   розроблені робочою групою, організованою Центром комерційного права, до якої увійшли представники Департаменту державної виконавчої служби Мін'юсту, страхових компаній та Ліги страхових організацій.

image-0-02-05-992bbdd9632b2a616ede4d88eaddc002624689b684a6842691bf714434cd813d-V.jpg

Експерти Центру доклали усіх зусиль, аби погоджений проект договору забезпечував належне відшкодування третім особам шкоди, ненавмисно заподіяної приватним виконавцем (чи його помічниками) при здійсненні професійних обов'язків.

У 2017 році мінімальна страхова сума становить 3 млн. 200 тис. грн. Але страхувальник (приватний виконавець) має право ініціювати перед страховиком збільшення  розміру страхової суми в період дії договору.Протягомперших трьох років діяльності приватного виконавця страхова сума повинна бути не меншою від загальної суми стягнення за виконавчими документами, що перебувають на виконанні протягом року. А надалі – не менше 10 відсотків загальної суми стягнення за виконавчими документами, що перебувають на виконанні протягом року.

Під час обговорення орієнтовного договору страхування представники страхового ринку  наголосили, що розмір страхового тарифу та інші умови страхування будуть сформовані конкурентним ринком впродовж перших років розвитку цього виду страхування.

На погоджений проект договору можуть орієнтуватися як страхові компанії, так і приватні виконавці.