У Дніпрі проходить семінар-практикум для майбутніх приватних виконавців

Центр комерційного права разом з Міністерством юстиції продовжують навчати осіб, які бажають стати приватними виконавцями.

На дводенному семінарі у місті Дніпрі зібралося близько 70 учасників з різних регіонів України, щоб отримати знання та навички, які дають змогу усвідомити ступінь своєї готовності до нової професії та чіткий орієнтир для подальшого навчання та самовдосконалення.

IMG_6333.jpg

У своїй вступній промові директор Центру пані Валентина Данішевська надихнула всіх на плідну роботу протягом семінару та заохотила до опанування нової професії приватного виконавця.

Протягом першого дня учасники заходу обговорили такі питання, як: статус приватного виконавця, психологічні аспекти взаємодії приватного виконавця та боржника, використання медіації приватним виконавцем для добровільного виконання боржником судових рішень, економіка діяльності приватного виконавця, запобігання корупції у діяльності приватного виконавця та конфлікт інтересів, практичні проблеми та рекомендації щодо звернення стягнення на окремі види майна, продаж майна боржника на електронному аукціоні.

Від Міністерства юстиції участь в семінарі взяв перший заступник директора Департаменту Державної виконавчої служби Костянтин Сілкін. Він розповів про доступ до професії приватного виконавця, для цього потрібно пройти навчання за спеціальною програмою, стажування та скласти кваліфікаційний іспит. «Дійсно, на першому етапі майбутні приватні виконавці матимуть певні витрати, пов’язані з навчанням, організацією офісу та страхуванням своєї відповідальності. Але варто враховувати, що приватні виконавці отримуватимуть досить високу винагороду за свою професійну діяльність, тому всі початкові витрати будуть повністю виправдані», - зазначив пан Сілкін.

Скільки потрібно інвестувати у свою професійну діяльність на старті та як правильно організувати роботу офісу, учасникам семінару розповіла приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу Олена Бунякіна.

З принципами діяльності приватного виконавця та засадами виконавчого провадження слухачів ознайомив юридичний радник Центру Ігор Ніколаєв. А доцент факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» Володимир Сущенко розповів про запобігання корупції та конфлікту інтересів у професійній діяльності приватного виконавця.

Як успішно проводити переговори з обома сторонами виконавчого провадження розповів голова Палати позасудового врегулювання у м. Дніпрі Юрій Шевцов. Оволодівши мистецтвом медіації, приватний виконавець гарантовано підвищить результативність своєї діяльності та матиме високий доход.

Практичні поради щодо роботи з майном боржника на усіх етапах виконавчого провадження учасникам семінару дав експерт з виконання судових рішень Олексій Соломко.

 Другий день проходить у регіональному представництві державного підприємства «Національні інформаційні системи», яке забезпечує адміністрування реєстрів, зокрема, речових прав на нерухоме майно та реєстр обтяжень рухомого майна, а також автоматизованої системи виконавчого провадження. Під час навчання слухачі отримали навички роботи з зазначеними реєстрами, а також потренувались у складанні автоматизованого кваліфікаційного іспиту на допуск до професії. Заступник генерального директора з питань програмного забезпечення ДП «Національні інформаційні системи» Олексій Олешко спеціально для учасників семінару розповів про структуру іспиту та його технічні особливості.

Наступний семінар для осіб, які готуються працювати приватними виконавцями, відбудеться у місті Хмельницькому 18-19 січня 2017 року.