Державні службовців ознайомились з кращою світовою практикою щодо зменшення адміністративного навантаження на бізнес

Нещодавно Центр комерційного права спільно з Державною регуляторною службою провели дводенне навчання державних службовців з різних регіонів України щодо методів зменшення регуляторного навантаження на бізнес.

З вітальною промовою до учасників звернулись голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна, директор Офісу економічного зростання USAID Фархад Госсі та заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Під час заходу міжнародні експерти з регуляторної політики Даніель Трнка та Ерік Томсон (ОЕСР) ознайомили державних службовців з найсучаснішими методами розрахунку регуляторних витрат,  які переважно ґрунтуються на Рекомендаціях ОЕСР з оцінки регуляторних витрат, визнаній на міжнародному рівні Моделі стандартних витрат, а також на належній практиці низки країн.  Також учасники семінару розглянули сучасний стан програм зі скорочення адміністративного навантаження в Україні, проаналізували практичні ситуації та обговорили, які зусилля докладаються в цьому напрямку на регіональному/місцевому рівнях.

Нагадаємо, що нещодавно Центр комерційного права розробив онлайн-калькулятор розрахунку стандартних витрат суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання. За допомогою цього інструменту вимірюється вартість адміністративних процедур для представників малого бізнесу, а також виявляються корупційні ризики регулювання під час проведення М-Тесту.

Центр комерційного права і надалі працюватиме над удосконаленням регуляторної політики України.

 

 

Анонсовані заходи