Призначення органами управління боржника керівником боржника іншої особи, замість тої, яка перешкоджала діям розпорядника майна

Питання:

Як повинен діяти суд, коли під час розгляду клопотань розпорядника майна чи кредиторів органи управління боржника призначають у встановленому порядку керівником боржника іншу особу, а не ту, яка перешкоджала діям розпорядника майна? Чи має виноситись судом процесуальний документ, якщо таке призначення відбулось після винесення судом ухвали про покладення на розпорядника майна повноважень керівника боржника?

 

Відповідь та обґрунтування:

Згідно з частиною 2 ст.18 Закону про банкрутство у процедурі розпорядження майном господарський суд має право відсторонити керівника боржника від посади, у випадку, коли він перешкоджає виконанню повноважень розпорядника майна. При цьому, якщо керівника вже відсторонено рішенням органів боржника, то немає підстав та необхідності його відсторонювати ще раз на підставі рішення суду.

Згідно з частиною 12 ст.22 Закону про банкрутство, у випадку припинення повноважень керівника боржника, «виконання відповідних обов’язків тимчасово покладається на розпорядника майнадо призначення в порядку, визначеному законодавством та установчими документами, нового керівника боржника та виконавчих органів управління боржника».

З огляду на це, у випадку призначення повноважними органами боржника нового керівника, ці обов’язки  у новопризначеного керівника виникають (а у розпорядника майна припиняються) автоматично в силу Закону.Закон не пов’язує це з винесенням ухвали судом.

Для підтвердження своїх повноважень перед третіми особами новопризначеному керівнику необхідно звернутися до державного реєстратора для внесення відомостей про нового керівника до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.