До яких вимог віднести донараховані вимоги податкового органу?

Питання:

До яких вимог кредиторів (конкурсних чи поточних) слід віднести вимоги податкового органу, якщо сума боргу до бюджету донарахована за результатами камеральної перевірки, проведеної після порушення провадження у справі про банкрутство, але перевірявся період  господарської діяльності   боржника до порушення провадження у справі про банкрутство?

Відповідь та обґрунтування:

Відповідно до положень абзацу 8 частини 1 статті 1 Закону про банкрутство «конкурсні кредитори – кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника».

Відтак, всі вимоги, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство, в т.ч. донараховані податковим органом за результатами камеральної перевірки, проведеної після порушення провадження у справі про банкрутство, коли перевірявся період  господарської діяльності   боржника до порушення провадження у справі про банкрутство, є конкурсними. Адже вимоги виникають незалежно від того, відомо про них кредитору, чи ні.