Вимоги кредиторів, які було заявлено в процедурі добровільної ліквідації

Питання: чи повинні кредитори, які заявляли свої вимоги у процедурі добровільної ліквідації, ще раз заявити вимоги до банкрута у справі про банкрутство, або ліквідатор зобов’язаний ці вимоги автоматично включити до реєстру вимог кредиторів?

Відповідь:Ліквідатор зобов’язаний автоматично включити до реєстру вимог кредиторів визнані ним вимоги, які було заявлено кредиторами у процедурі добровільної ліквідації. Якщо ж ліквідатор не визнав вимоги кредитора –кредитор має самостійно заявити свої вимоги у судовій процедурі ліквідації боржника.

 

Обґрунтування:

Відповідно до вимог ст. 95 Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (якою передбачено перехід із добровільної ліквідації в судову), голова ліквідаційної комісії боржника або ліквідатор зобов’язані звернутися до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство, якщо із проміжного ліквідаційного балансу вбачається, що майна боржника недостатньо для задоволення вимог кредиторів (ч.2 ст. 95 Закону). При цьому, норми статті 95 не встановлюють спеціальних вимог до такої заяви, відтак, застосуванню підлягають загальні норми – заява подається із переліком відомостей, визначених в ч.3 ст. 11 Закону, серед яких визначено «перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів».

На час порушення провадження у справі про банкрутство, визнання боржника банкрутом та відкриття процедури ліквідації ліквідатору відомі всі кредитори, які звернулися із своїми вимогами до боржника в процедурі добровільної ліквідації. Визнані вимоги цих кредиторів ліквідатор має внести до реєстру вимог кредиторів.

Якщо ж ліквідатор не визнав вимоги кредитора (про що він повідомляє кредитора) – кредитор має самостійно заявити свої вимоги у судовій процедурі ліквідації боржника.