Провадження у справі за ст. 95 Закону у випадку, якщо не надійшло жодної заяви кредиторів з вимогами до боржника

Питання: Чи можливо здійснювати подальше провадження у справі по статті 95 Закону у випадку, якщо після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом у встановлений Законом місячний строк не надійшло жодної заяви кредиторів з вимогами до боржника?

 

Відповідь та обґрунтування:

Подальше провадження можливо здійснювати в тому випадку, якщо у боржника є майно (ч.1 ст.95 Закону). Випливає це із того, що метою процедури банкрутства є справедливий розподіл між кредиторами грошей, отриманих від продажу майна боржника.

За наявності майна, сам факт відсутності заяв з вимогами кредиторів не варто вважати достатньою підставою для припинення провадження у справі про банкрутство, оскільки:

по-перше, звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство свідчить про наявність у боржника кредиторів (ч.1.ст.95 Закону);

по-друге, перелік кредиторів відомий (вирішення питання щодо порушення провадження у справі здійснюється в загальному порядку (ч.2 ст.95 Закону), згідно з яким до заяви боржника про порушення провадження у справі про банкрутство додається перелік його кредиторів (ч.3 ст.11 Закону);

по-третє, незаявлені кредитором вимоги не погашаються автоматично із закінченням місячного строку.

Крім того, слід зазначити, що за змістом ч.3 ст. 95 Закону задоволенню в шосту чергу підлягають як заявлені із порушенням тридцятиденного строку, так і не заявлені, але відомі вимоги кредиторів (ч.3 ст. 95 Закону).