Судді готуються до запровадження нової версії закону про банкрутство

Менш ніж півроку залишилось до набрання чинності новою версією Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (№4212-VI від 22 грудня 2011 р.). З огляду на це, надважливим завданням наразі є підготовка до використання нового Закону фахівців у сфері банкрутства, зокрема, суддів господарських судів .

\"foto\"

Цікавий аналіз здійснюваної в державі реформи законодавства у сфері банкрутства та основних новел Закону здійснив визнаний фахівець у сфері неплатоспроможності, доктор юридичних наук, суддя Вищого господарського суду України Борис Поляков. Статтю пана Полякова під назвою «Реформа законодавства про банкрутство» розміщено в журналі «Право України» №6/2012 (сканована версія статті за цим посиланням).

Нагадаємо, що Центр комерційного права взяв активну участь у розробці Закону у складі Робочої групи, до якої входили також експерти Світового банку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародного валютного фонду та ін. Закон було розроблено на виконання Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Центр також продовжує здійснювати заходи, спрямовані на популяризацію нововведень в законодавстві про банкрутство та на забезпечення ефективного запровадження Закону №4212-VІ. З цією метою на середину вересня 2012 року заплановано проведення семінару для суддів господарських судів України на якому зокрема буде розглянуто ідеологію та основні новели нової версії Закону.