На шляху до цивілізованої системи регулювання сфери банкрутства

Центр комерційного права підтримав проведення міжнародної конференції «Регулювання діяльності арбітражних керуючих: досягнення та перспективи», що була організована Міжнародною фінансовою корпорацією за сприяння Міністерства юстиції України, Світового банку, МВФ, Швейцарського бюро співробітництва та розвитку в Україні, інших донорських організацій.

Цей важливий захід став платформою для обміну успішним досвідом реформування окремих аспектів системи банкрутства в різних країнах, ознайомлення з провідними міжнародними практиками, проведення діалогу між політиками, практикуючими юристами, міжнародними та регіональними експертами.

\"0601_1\"

На конференції виступили представники Вищого господарського суду України, Міністерства юстиції України, а також провідні експерти з України, США, Великобританії, Франції та Російської Федерації.

Відкриваючи конференцію, Віце-прем’єр-міністр України - Міністр соціальної політики Сергій Тигіпко відзначив вагоме значення інститутів закриття бізнесу та банкрутства для інвестиційного клімату країни. Він зауважив, що основними завданнями реформи має бути скорочення строків процедури банкрутства, її здешевлення та підвищення рівня відшкодування вимог кредиторів.

За словами Людмили Володіної, начальника управління з питань банкрутства Міністерства юстиції України, прийнята в грудні минулого року нова редакція Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (яка ще не набула чинності) має деякі прогалини, відтак Мінюст наразі готує необхідні зміни до цього закону, які Кабінет Міністрів планує внести на розгляд Верховної Ради вже до 1 квітня ц.р.

Однією з тем, що розглядались на конференції, було питання професійного самоврядування арбітражних керуючих в Україні. Директор Центру комерційного права, Валентина Данішевська та юридичний  радник Центру Ігор Ніколаєв презентували бачення цього інституту та можливої моделі його запровадження в Україні. Повний текст презентації можна завантажити за посиланням.

\"0676_1\"

Загалом експерти висловили підтримку реформі законодавства у сфері банкрутства, що проводиться в Україні. Ухвалена минулого року нова редакція закону про банкрутство оцінена зарубіжними фахівцями як крок уперед на шляху до цивілізованої системи регулювання інституту банкрутства. Однак зрозуміло, що прийняття закону - це лише перший крок; наступним важливим етапом має стати його подальше впровадження.

Презентації міжнародних експертів розміщено на сайті Міжнародної фінансової корпорації за посиланням http://www.ifc.org/ifcext/uspp.nsf/Content/EventsRU.

Фотографії із заходу, розміщені у цій статті, люб’язно надані офісом IFC.

 

Attachments:
Download this file (profesijne_samovryaduvannya.pdf)Професійне самоврядування[Професійне самоврядування]677 kB