Центр комерційного права продовжує вживати заходів щодо популяризації нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з метою забезпечення належного правозастосування

На запрошення Міністерства юстиції України, директор Центру Валентина Данішевська виступила на семінарі для співробітників Головних управлінь юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень у сфері банкрутства. Семінар на тему «Організація діяльності територіальних органів з питань банкрутства: проблемні питання, новели в законодавстві» організовано Департаментом нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України.

У своєму виступі, директор Центру зосередилась на ідеології нової редакції законопроекту, основних цілях реформування сфери банкрутства та звернула увагу слухачів на основні новели нової редакції Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». «Розуміння ідеології нової редакції Закону є надзвичайно важливим для співробітників управлінь юстиції, адже воно знадобиться їм для здійснення якісного контролю в цій сфері», зазначила пані Валентина.

Довідково:

1. Міністерство юстиції було визначено головним центральним органом виконавчої влади у даній сфері внаслідок оптимізації системи центральних органів виконавчої влади та ліквідації Державного департаменту з питань банкрутства. Відповідні повноваження у сфері банкрутства визначені Положенням про Міністерство юстиції, затвердженим Указом Президента України 6 квітня 2011 року. Фактичне виконання повноважень з формування та забезпечення реалізації державної політики з питань банкрутства Міністерство юстиції та його територіальні органи розпочали 21 листопада 2011 року. Більш детально читайте статтю на сайті Мінюсту за посиланням http://www.minjust.gov.ua/0/37606.

2. Нова редакція Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ухвалена 22 грудня 2011 року Законом №4212-VI та набирає чинності 18.01.2013р. (через рік після офіційного опублікування).

Центр комерційного права брав активну участь у розробці Закону у складі Робочої групи, до якої входили також експерти Світового банку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародного валютного фонду та ін.