Обговорення перспектив реформування законодавства про банкрутство

12 жовтня 2011 року, юридичний радник Центру Ігор Ніколаєв взяв участь у засіданні комітету з конкурсного права Асоціації правників України, присвяченому темі «Перспективи реформування законодавства про банкрутство». Під час засідання обговорювались недоліки чинного законодавства та актуальні проблеми правозастосування.

\"1596\"

У своєму виступі Ігор Ніколаєв зосередився на обґрунтуванні необхідності удосконалення діючого законодавства. Процедура банкрутства – це потужний інструмент для виводу підприємства із стану неплатоспроможності та для задоволення вимог його кредиторів. Нажаль, в Україні процедура банкрутства є вкрай неефективною та використовується переважно для захоплення чужого майна або ухиляння від сплати боргів. І цьому сприяє недосконале законодавство про банкрутство та корупція в цій сфері. Згідно з даними дослідження Світового банку і Міжнародної фінансової корпорації “Ведення бізнесу” за показником “закриття бізнесу”, до якого належить банкрутство, Україна у 2011 році посіла 150 місце серед 183 країн світу, бізнес-клімат яких досліджувався. Натомість у 2010 році — це було лише 145 місце серед 183 країн. Таким чином, ситуація є катастрофічною і до того ж постійно погіршується

На користь необхідності реформування системи банкрутства в Україні висловився і голова комітету з конкурсного права АПУ Віталій Титич, який зазначив, що вже прийшов час «реанімувати» питання про внесення змін до законодавства про банкрутство, оскільки процес реформування занадто затягнувся.

Учасники засідання Комітету з конкурсного права дійшли висновку, що новий закон має містити необхідні інструменти для ефективного розвитку економічних відносин. Також було вирішено активізувати роботу над створенням таких інструментів. Пропозиції членів комітету із цього приводу планується обговорити під час круглого столу в кінці листопада.

В матеріалі використано інформацію та фото з сайту Асоціації правників України http://www.uba.ua

На цю тему читайте також: