Міжнародна конференція "10 років дії Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом":результати та перспективи"

18-20 лютого, Яремча. Державний департамент з питань банкрутства, Спілка кризис-менеджерів України та Центр комерційного права провели Міжнародну конференцію, присвячену 10-річчю дії Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». У заході взяли участь представники Міністерства економіки, Міністерства юстиції, судді господарських судів України, арбітражні керуючі, працівники юридичних та фінансових організацій. Урочисто відкрили конференцію директор Державного департаменту з питань банкрутства Юліан Хорунжий, директор Центру комерційного права Валентина Данішевська та президент Спілки кризис-менеджерів України Павло Міхайліді, які привітали присутніх та запросили до активної співпраці.

На першому засіданні було запропоновано обговорити державну політику у сфері фінансового оздоровлення та банкрутства, а також участь і роль держави в процедурах банкрутства. Доповідь Василя Литвиненка (директор департаменту простроченої заборгованості ПФУ) на тему «Проблемні питання підприємств, які знаходяться в процедурі банкрутства» призвела до гострої дискусії – учасники Конференції розглядали різні аспекти проблемних питань, а їх, слід зазначити, існує чимало. Великий інтерес викликали і виступи латвійських колег, які поділились власним досвідом нагляду за процесом неплатоспроможності.

Друге засідання було присвячено розгляду судової практики застосування законодавства України з питань банкрутства, на якому судді господарських судів Львівської та Харківської областей поділилися цінним досвідом з власної практики. В свою чергу, на завершальному третьому засіданні розглянули перспективи розвитку законодавства і системи банкрутства. Особливу увагу учасники приділили ролі арбітражних керуючих та можливості створення самоврядного органу як інструменту підвищення рівня регулювання, контролю, професіоналізму та мотивації арбітражних керуючих. Валентина Данішевська зазначила, що вже існують наявні сприятливі умови для створення такої самоврядної організації, яка покликана підвищити ефективність роботи арбітражних керуючих.

Завершилась Міжнародна конференція засіданням «круглого столу», на якому обговорили законодавчі ініціативи у сфері банкрутства та підбили підсумки плідної дводенної роботи. Слід відмітити, що ця Конференція стала не лише прекрасною можливістю обмінятися цінним досвідом та обговорити актуальні питання банкрутства, а й початком майбутніх позитивних зрушень, покликаних удосконалити процедуру банкрутства.

Личковская А. Латвия Проект закона \"Закон о неплатежеспособности\" планируемые реформы

{edocs}/images/stories/ed/lichkovskaya.pdf ,600,450,link{/edocs}

 

Данішевська В. Удосконалення процедур банкрутства шляхом зміни законодавства.

{edocs}/images/stories/ed/danishevska.pdf,600,450,link{/edocs}

 

Стафецкис Э. Надзор за процессом неплатежеспособности: латвийский опыт.

{edocs}/images/stories/ed/stafeckis_latvia.pdf,600,450,link{/edocs}